Europejski Kongres Gospodarczy 2023

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Y Z Ž Ż
 Marcin Szlosek

Marcin Szlosek

Firma: ABB

Stanowisko: dyrektor, Dział R&D Korporacyjnego Centrum Technologicznego

Związany z ABB od 2008 roku. Na czele działu R&D Dywizji Silników i Układów Napędowych w Korporacyjnym Centrum Technologii Grupy ABB stoi od 2019 r. Jest współodpowiedzialny m.in. za projekty  badawczo-rozwojowe, których rezultatem są produkty oraz usługi pozwalające klientom i partnerom ABB działać wydajniej, bardziej oszczędnie i ekologicznie.

Prezes Krajowej Inteligentnej Specjalizacji przy Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii w zakresie: Wysokosprawne, niskoemisyjne i zintegrowane systemy wytwarzania, magazynowania, przesyłania i dystrybucji energii.

Autor i współautor wielu artykułów naukowych z zakresu energoelektroniki, sieci neuronowych AI i ich zastosowania do poprawy jakości energii elektrycznej. Ma w dorobku wieloletnią współpracę z uczelniami technicznymi. Ekspert w dziedzinie jakości zasilania i efektywności energetycznej oraz nowatorskiego podejścia do interfejsów sieciowych energoelektroniki dla odnawialnych źródeł energii, magazynowania energii w całym zakresie napięć i mocy. 

 

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie