Europejski Kongres Gospodarczy 2023

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Y Z Ž Ż
 Mariusz Łukasiewicz

Mariusz Łukasiewicz

Firma: BNP Paribas Faktoring

Stanowisko: prezes zarządu

Prezes Zarządu BNP Paribas Faktoring. Kieruje bieżącą działalnością Spółki i pracami Zarządu. Sprawuje nadzór nad jednostkami organizacyjnymi Spółki – Departamentem Sprzedaży, Finansów
i Administracji, Ryzyka, Obsługi Faktoringu, Inicjatyw Biznesowych i Wsparcia Klienta oraz Compliance. Nadzoruje relacje Spółki z BNP Paribas Bank Polska S.A. oraz spółkami z grupy BNP Paribas, w szczególności z Centrum Kompetencji Faktoringowych grupy. Działa zgodnie z prawnymi obowiązkami oraz uprawnieniami, a także zgodnie z regulaminem Spółki i decyzjami Rady Nadzorczej Spółki zależnej.

 

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończył także MBA Academy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Leadership Academy Harvard University. Z bankowością i rynkami kapitałowymi związany od ponad 20 lat. Kierowana przez Mariusza Łukasiewicza Spółka BNP Paribas Faktoring w 2022 roku osiągnęła aktywa wyższe o 50% w stosunku do roku poprzedniego, co dało jej fotel lidera w tej kategorii od Q3 2022. Obroty w analogicznym okresie wzrosły natomiast o 60%, co przełożyło się na 2. pozycję na rynku.

 

Obszary ekspertyzy:

Rynek finansowy i faktoringowy
Bankowość i rynki kapitałowe
Strategie sprzedaży i marketingu
Business and product development
Doradztwo strategiczne

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie