Europejski Kongres Gospodarczy 2023

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Y Z Ž Ż
 Monika Niemiec-Butryn

Monika Niemiec-Butryn

dyrektor, Departament Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej, Ministerstwo Infrastruktury

Od lutego 2018 r. dyrektor Departamentu Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej, odpowiadającego za sprawy śródlądowych dróg wodnych, bezpieczeństwa żeglugi śródlądowej, polityki żeglugowej i wodnej, gospodarowania wodami, przeciwdziałania powodzi i suszy.

Absolwentka Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni ( obecnie Uniwersytet Morski w Gdyni ), specjalność organizacja obrotu portowo-morskiego, studiów podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej kierunek przygotowanie projektów współfinansowanych z UE oraz Polskiej Akademii Nauk - europejskie prawo samorządowe.

Po rozpoczęciu pracy w 2002 r. w Ministerstwie Infrastruktury w Departamencie Transportu Morskiego była odpowiedzialna za programowanie inwestycji poprawiających dostęp do portów morskich. W latach 2005-2011 zajmowała się poprawą konkurencyjności transportu morskiego oraz opracowaniem strategii transportu morskiego oraz polityki morskiej.

W 2011 r. została zastępcą dyrektora Departamentu Transportu Morskiego, gdzie koordynowała sprawy polityki morskiej, rozwoju portów morskich oraz żeglugi morskiej i śródlądowej do czasu objęcia stanowiska Dyrektora Departamentu Żeglugi Śródlądowej w 2016 r.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie