Europejski Kongres Gospodarczy 2023

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Y Z Ž Ż
 Olgierd Cieślik

Olgierd Cieślik

Firma: Totalizator Sportowy

Stanowisko: prezes zarządu

Pełni funkcję od 2017 roku. W tym czasie Totalizator Sportowy przeszedł największą w ponad 66-letniej historii spółki transformację cyfrową, dzięki której przedsiębiorstwo stało się operatorem gier losowych online, jedynego legalnego kasyna internetowego oraz salonów gier z automatami poza kasynami na najwyższym technologicznym poziomie. 

Posiada długoletnie doświadczenie menedżerskie w zakresie doradztwa strategicznego, tworzenia strategii finansowych oraz bieżącego zarządzania spółkami i grupami kapitałowymi zdobyte podczas pełnienia funkcji Członka Zarządu i Dyrektora Finansowego Spółek prawa handlowego. Realizował liczne innowacyjne projekty mające na celu wzrost wartości spółek, jak i projekty doradcze dla przedsiębiorców o zasięgu ogólnopolskim. Posiada znajomość funkcjonowania rynku kapitałowego oraz zasad nadzoru właścicielskiego nad spółkami, w tym spółkami giełdowymi.

Jest członkiem Komitetu Wykonawczego European Lotteries (European State Lotteries and Toto Association). W 2021 roku jako pierwszy Polak został wybrany w ramach tego europejskiego organu zarządczego na drugą kadencję. 

Absolwent Wydziału Zarządzania i Marketingu Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Ukończył Studia MBA dla Finansistów w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie