Europejski Kongres Gospodarczy 2023

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Y Z Ž Ż
 Piotr Kuczera

Piotr Kuczera

prezydent Rybnika

Prezydent Rybnika od grudnia 2014 r., radny Miasta Rybnika w latach 2006-2014, z zawodu nauczyciel historii. Jako gospodarz miasta stawia na dialog społeczny i zaangażowanie mieszkańców w działania na rzecz Rybnika. Podejmuje intensywne zabiegi w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych na rozwój miasta. Skupia się na  działaniach na rzecz poprawy jakości powietrza.

Dążenie do rewitalizacji dziedzictwa przeszłości, ujednolicenia estetyki przestrzeni miejskiej, realizacja spójnej polityki rowerowej, zwiększanie zainteresowania inwestorów Rybnikiem, nawiązywanie współpracy z uczelniami wyższymi i przedsiębiorcami, zainteresowanie innowacjami technologicznymi – to obszary wyznaczające charakter jego prezydentury.

Piotr Kuczera angażuje się także w działania ponadlokalne. Jako przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów oraz Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku podejmuje inicjatywy na rzecz rozwoju regionu. Reprezentuje Rybnik w Związku Miast Polskich.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie