Europejski Kongres Gospodarczy 2023

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Y Z Ž Ż
 Rafał Staszewski

Rafał Staszewski

Firma: Agencja Badań Medycznych

Stanowisko: zastępca prezesa ds. finansowania badań

Dr n. med. Rafał Staszewski - Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie: Public Relations w Praktyce na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Zarządzanie Finansami na Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Executive Master of Business Administration na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 Pracował na stanowiskach menedżerskich w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu (obecnie Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Poznaniu) oraz Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie pełnił funkcję kanclerza oraz dyrektora generalnego. W szpitalu był odpowiedzialny m.in. za obszar badań klinicznych, natomiast na Uczelni m.in. za projekty rozwojowe i inwestycyjne. Był także członkiem Rady Agencji Badań Medycznych. Współautor i kierownik jednego z większych projektów zdrowotnych w onkologii finansowanych ze środków norweskich i EOG.  

Członek Komisji Ekspertów ds. Zdrowia przy Rzeczniku Praw Obywatelskich.

Naukowo i zawodowo zainteresowany obszarem badań klinicznych, zdrowia publicznego, zarządzaniem oraz jakością i komunikacją w ochronie zdrowia. Współpracował przy projektach konsultingowych i szkoleniowych m.in, z Urzędem Marszałkowskim, z Wielkopolskim Centrum Zdrowia Publicznego, z DGA S.A. Współautor jednego z ogólnopolskich rankingów szpitali. Redaktor książek poświęconych problematyce organizacji ochrony zdrowia, badań klinicznych i autor prac w czasopismach i podręcznikach akademickich. Prowadził zajęcia dla studentów Wydziału Medycznego na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz studiach podyplomowych. Trener w licznych ogólnopolskich szkoleniach dotyczących problematyki badań klinicznych oraz zarządzania w ochronie zdrowia.

Pasjonat gór i rowerów.

 

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie