Europejski Kongres Gospodarczy 2023

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Y Z Ž Ż
 Thierry Deschaux

Thierry Deschaux

Firma: EDF SA Przedstawicielstwo w Polsce – Energia Jądrowa

Stanowisko: dyrektor generalny

Thierry Deschaux w ciągu 14 lat swojej kariery zawodowej pracował w Polsce w różnych spółkach Grupy EDF, w tym w Dalkia Polska, której był prezesem zarządu. Posiada głęboką wiedzę na temat polskiego sektora energetycznego we wszystkich jego podsektorach: od dostaw węgla, poprzez rozwój elektrociepłowni, zarządzanie systemami ciepłowniczymi do rozwoju usług energetycznych. Thierry Deschaux pracował również przez 15 lat w dyrekcji jądrowej EDF we Francji w obszarach inżynierii, eksploatacji, konserwacji i serwisowania elektrowni jądrowych, a także strategii zakupów i negocjacji głównych kontraktów na paliwa jądrowe.

Od lipca 2021 roku kieruje przedstawicielstwem EDF w Polsce. Głównym zadaniem przedstawicielstwa jest wspieranie procesu przygotowania kompleksowej oferty w zakresie energetyki jądrowej, dostosowanej do polskiego rynku. Thierry Deschaux mieszka z rodziną w Polsce, najpierw w Krakowie, obecnie w Warszawie.

Absolwent wyższych szkół inżynierskich Ecole Centrale de Nantes, INSA i SUPELEC. Posiada dyplomy inżyniera w zakresie automatyki i informatyki.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie