Europejski Kongres Gospodarczy 2023

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Y Z Ž Ż
 Tomasz Blicharski

Tomasz Blicharski

wiceprezes, Grupa Żabka, dyrektor zarządzający, Żabka Future

Tomasz Blicharski pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu i Dyrektora Zarządzającego Żabka Future od stycznia 2021.

Żabka Future jest ważnym filarem Grupy Żabka, odpowiedzialnym za jej innowacyjność i zarządzanie rozwojem. Tomasz Blicharski skupia wokół siebie zespół ludzi odpowiadający za wyszukiwanie, tworzenie i rozwój całych obszarów biznesowych, które odpowiedzą na wyzwania stawiane branży w przyszłości.

Przed objęciem obecnego stanowiska sprawował jednocześnie dwa stanowiska: Wiceprezesa Zarządu Spółki Żabka Polska ds. Rozwoju (od 2017 roku) oraz Wiceprezesa Zarządu Spółki Żabka Polska ds. Finansowych (od 2015 roku). Ze Spółką Żabka Polska jest związany od 2011 roku, kiedy jako członek Rady Dyrektorów odpowiadał za nadzorowanie działań spółki.

Posiada szerokie doświadczenie z zakresu bankowości inwestycyjnej oraz finansów zdobyte w Polsce i za granicą. Związany był z międzynarodowymi bankami ABN Amro oraz BNP Paribas, a także koncernem Procter & Gamble. Od 2007 roku sprawował funkcję dyrektora w funduszu Mid Europa Partners, gdzie odpowiadał za inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej (m.in. Norican Group, Polskie Koleje Górskie i Żabka Polska).

W 2018 oraz 2020 roku został wyróżniony w plebiscycie wybitnych osobowości świata cyfrowego i nowych technologii Digital Shapers w kategorii „transformacja cyfrowa”.

Absolwent Stanford University oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie