Europejski Kongres Gospodarczy 2023

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Y Z Ž Ż
 Tomasz Dyrda

Tomasz Dyrda

Firma: EY Polska

Stanowisko: Partner, Dział Zarządzania Ryzykiem Nadużyć

Poruszanie się w złożonej rzeczywistości przestępczości finansowej, prania pieniędzy, tematów związanych z omijaniem sankcji, wykrywaniem nadużyć z wykorzystaniem analizy danych, sztucznej inteligencji i nowych technologii – Tomasz łączy te zagadnienia w trakcie swojej ponad 20-letniej kariery zawodowej.

 

Nadzorował tysiące dochodzeń w sprawach dotyczących schematów prania pieniędzy i obchodzenia sankcji, wykorzystywanych z jednej strony do transferu funduszy ze Wschodu na Zachód i handlu towarami w przeciwnym kierunku. 

 

Reprezentował klientów w kontaktach z państwowymi i międzynarodowymi instytucjami – FinCEN, Międzynarodowy Fundusz Walutowy (IMF), Moneyval, lokalne FIU oraz organami nadzorów nad rynkami finansowymi.

 

Jego bogate doświadczenie obejmuje prace projektowe w ponad 20 krajach, podczas których zdobył rozległą wiedzę w zakresie schematów i modeli nadużyć w różnych sektorach, w szczególności w instytucjach finansowych i przedsiębiorstwach branży energetycznej.

 

Jako zaufany doradca współpracujący z prawnikami, Tomasz rozumie potrzeby i oczekiwania kancelarii prawnych oraz prawników wewnętrznych. Współpracował z blisko 30 kancelariami prawnymi wspierając je w sprawach karnych i cywilnych, z zakresu prawa pracy, podatkowego i postępowań arbitrażowych, wydając opinie eksperckie oraz zeznając w sądach.

 

Wykorzystując swoją wiedzę, Tomasz zaprojektował unikalną propozycję dla prokuratorów, oferując wszechstronne opinie biegłych sądowych w złożonych sprawach dot. oszustw finansowych i gospodarczych, w szczególności dotyczących schematów Ponziego.

 

Tomasz aktywnie dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem i spojrzeniem na obszary, w których się specjalizuje, występując na konferencjach, prowadząc szkolenia i zajęcia na studiach podyplomowych dla przedstawicieli służb, biznesu i prawników.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie