Europejski Kongres Gospodarczy 2023

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Y Z Ž Ż
 Tony Housh

Tony Housh

Firma: Amerykańska Izba Handlowa w Polsce

Stanowisko: prezes

Jest doradcą ds. polityki strategicznej, biznesu i komunikacji z ponad 25 letnim doświadczeniem w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Doradzał firmom z wielu sektorów, między innymi z obronności, energetyki, innowacyjnych technologii i nauk biotechnologicznych. Od stycznia 2015 roku Pełni funkcję Prezesa AmCham.

Jest częstym komentatorem w polskich stacjach telewizyjnych, radiu oraz autorem wielu publikacji.

Pełnił funkcję członka zarządu notowanej na NASDAQ i GPW firmie CEDC oraz Dyrektora na region CEE w Departamencie Skarbu USA. Tony pełnił również funkcje analityków w Londynie i Brukseli, a także prowadził dwie udane kampanie Kongresu USA. Jest absolwentem Katholieke Universiteit Leuven (Belgia) oraz University of Kansas (USA), był stypendystą w zakresie studiów radzieckich i wschodnioeuropejskich na University of Essex (Wielka Brytania). Jest absolwentem seminarium w Salzburgu.

W listopadzie 2014 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim za zasługi dla Rzeczypospolitej Polskiej. W styczniu 2018 roku Tony objął stanowisko Dyrektora na Polskę, Europę Środkową i Region Bałtycki w Northrop Grumman.

 

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie