Europejski Kongres Gospodarczy 2023

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Y Z Ž Ż
 Wiesław Paluszyński

Wiesław Paluszyński

przewodniczący, Sektorowa Rada ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo, członek, Sektorowa Rada ds. Kompetencji – Informatyka, prezes, Polskie Towarzystwo Informatyczne

Prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego i wiceprezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.  Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej, oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej i Akademii Obrony Narodowej.

Zawodowo od wielu lat zajmuje się problematyka bezpieczeństwa teleinformatycznego, a obecnie cyberbezpieczeństwa. Pracował na odpowiedzialnych stanowiskach w administracji Państwowej, był między innymi Dyrektorem Departamentu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, a obecnie od 2003 roku prowadzi własną firmę konsultingową Trusted Information Consulting sp. z o.o.

Był członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, Rady Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji. Przewodniczy Radzie ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo.

Ekspert w zakresie audytów i wdrażania norm z zakresu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Współautor publikacji z zakresu kryptografii, uczestnik projektów naukowych związanych z rozwiązaniami podpisu elektronicznego i infrastruktury  PKI.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie