Jerzy Buzek: ważne pytania o przyszłość Polski, Europy, świata

Agresywna postawa Rosji, kryzys migracyjny, problemy z Grecją i strefą euro, możliwość wyjścia z Unii Europejskiej Wielkiej Brytanii - to niebezpieczeństwa, które wskazuje prof. Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego i przewodniczący Rady Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

- Jaka więc będzie przyszłość gospodarki w tak bardzo nieustabilizowanym świecie? Jak zapewnić bezpieczne granice? Jak stworzyć warunki rozwoju?

To pytania, które, jak zapowiada prof. Jerzy Buzek, padną w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. - Po raz pierwszy w aż tak wielkim wymiarze...

Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego

Województwo śląskie to region innowacyjny, nowoczesny, przyciągający inwestorów. Jesteśmy w trakcie debaty o naszej przyszłości - o tym, jak region będzie wyglądał za lat 10-20. Programujemy go właśnie teraz. Europejski Kongres Gospodarczy niech będzie okazją do dyskusji na ten temat.

Marcin Krupa, prezydent Katowic

Na Europejski Kongres Gospodarczy przyjeżdżają do Katowic tysiące gości. Premierzy, ministrowie, komisarze europejscy - tworzą atmosferę do poważnej dyskusji na temat problemów gospodarczych i ich rozwiązań. Jako samorządowca cieszy mnie możliwość dzielenia się w takim gronie uwagami, spostrzeżeniami, pomysłami, jak realizować pewne zamierzenia.

Dariusz Żuk, prezes Fundacji Polska Przedsiębiorcza

Start-upy tworzą młodzi ludzie, którzy mają marzenia, pasje, innowacyjne projekty, ale często brakuje im zleceń, skali, wyjścia na szersze wody. Dlatego tak ważna jest dla nich współpraca z korporacjami. Będziemy do tego zachęcać podczas Strat-up Days na VIII Europejskim Kongresie Gospodarczym. To pierwsze takie wydarzenie w Polsce i naszej części Europy.

Karol Zarajczyk, prezes Ursusa

Dla Ursusa polski rynek jest zbyt mały. Szansy upatrujemy w ekspansji na rynki wschodzące, w tym Afryki. Przełomowym dla nas wydarzeniem okazało się uczestnictwo w Europejskim Kongresie Gospodarczym. Podczas jednego z paneli doszło do bardzo ciekawej rozmowy z ministrem rolnictwa Tanzanii i ukierunkowania naszej współpracy. Kilka miesięcy później udało się nam podpisać znaczący kontrakt.

Jerzy Polaczek, poseł na Sejm, Prawo i Sprawiedliwość

Warto wziąć udział w Europejskim Kongresie Gospodarczym. Odbywa się on w najlepszym centrum konferencyjnym w Polsce. Kongres to tworzenie przyszłości polskiej gospodarki, więzi biznesowych, adresowane do rynku krajowego i naszych partnerów, w szczególności z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Na budowanie jej mocnej pozycji Kongres zawsze zwraca uwagę.

 

 

 

 

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie