A B C D E F G H J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 David Harmon

David Harmon

Firma: Huawei

Stanowisko: wiceprezes ds. globalnych public affairs

David Harmon – wiceprezes ds. Global Public Affairs w Huawei Technologies. Odpowiada za opracowywanie i wdrażanie strategii korporacyjnej oraz politykę cyfrową.

W latach 2010-2014 był członkiem gabinetu unijnej komisarz ds. badań, innowacji i nauki, gdzie na stanowisku doradcy wspierał realizację międzynarodowych strategii. Występował także w charakterze doradcy dla Unii Europejskiej na spotkaniach w ramach szczytu G8, podczas których rozpatrywano kluczowe kwestie polityczne odnoszące się do badań naukowych i rozwoju innowacji.

Od 1998 do 2010 roku pracował w Parlamencie Europejskim w charakterze doradcy politycznego. Zajmował się kwestiami z obszaru handlu, agendy cyfrowej, spraw zagranicznych oraz przemysłu. W 2002, 2008 i 2009 roku pełnił również funkcję dyrektora ds. mediów i komunikacji w irlandzkiej partii rządzącej Fianna Fail, gdzie odpowiadał za kampanie referendalne związane z ratyfikacją traktatów Unii Europejskiej.

David Harmon z wykształcenia jest prawnikiem. W 1998 roku zdobył dyplom Incorporated Law Society of Ireland.

Bierze udział w sesjach:

  • IV rewolucja przemysłowa - nasza współczesność

    ZOBACZ WIĘCEJ
     

    IV rewolucja przemysłowa - nasza współczesność

    IV rewolucja przemysłowa – nasza współczesność

    Wyczerpanie dotychczasowych motorów wzrostu gospodarczego. Gospodarka oparta na wiedzy a model rozwojowy Europy. Reindustrializacja – hasło a realizacja. Nowoczesny przemysł fundamentem rozwoju – w kierunku europejskich specjalizacji. Jak się dziś kreuje wartość w gospodarce – międzynarodowy podział pracy i światowe potęgi wobec rozwoju technologii. Oblicza innowacyjności – znaczenie sektora badawczo-rozwojowego w europejskim przemyśle. Jak to sfinansować, jak to sprzedać, czyli innowacje na rynku. Digitalizacja gospodarki – szanse i pułapki. Zarządzanie informacją i wielkimi zbiorami danych wyzwaniem dla biznesu, administracji, obywatela. Cyberzagrożenia – lepiej zapobiegać.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie