A B C D E F G H J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Adam Sikorski

Adam Sikorski

Stanowisko: prezes zarządu

Współtwórca Grupy Kapitałowej UNIMOT (od 1992 r.), będącej jedną z największych prywatnych firm na rynku energetycznym w kraju. Od marca 2017 r. spółka UNIMOT S.A. jest notowana na głównym parkiecie GPW.

W 2012 r. został Przewodniczącym Rady Nadzorczej i głównym udziałowcem PZL Sędziszów S.A. – wiodącego, krajowego producenta filtrów do motoryzacji, a w 2015 r. objął stanowisko Prezesa Zarządu Spółki.

Jest inicjatorem powołania stowarzyszenia Polska Grupa Motoryzacyjna - pierwszej w Polsce organizacji zrzeszającej wyłącznie krajowych producentów części i akcesoriów motoryzacyjnych, która stawia sobie za cel tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi polskich przedsiębiorstw przemysłu motoryzacyjnego.

Ukończył studia podyplomowe Executive MBA, a w 2013 r. otrzymał dyplom ukończenia studiów Executive Doctor of Business Administration – EDBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Jest także absolwentem kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze na Akademii Polonijnej w Częstochowie.

Prywatnie interesuje się tematyką rozwoju osobistego i przywództwa. Od 2015 roku jest certyfikowanym członkiem The John Maxwell Team jako licencjonowany trener, nauczyciel i mówca motywacyjny. Pasjonuje się lotnictwem, posiada uprawnienia pilota.

Bierze udział w sesjach:

 • Przemysł motoryzacyjny w Polsce i w Europie

  ZOBACZ WIĘCEJ
   

  Przemysł motoryzacyjny w Polsce i w Europie

  Przemysł motoryzacyjny w Polsce i w Europie

  • Główne trendy w europejskiej motoryzacji. Produkujemy auto przyszłości?
  • Kooperacja czy konkurencja? Standaryzacja czy auto na zamówienie? 
  • Branża motoryzacyjna a transfer technologii 
  • Automotive – polska specjalność? Rola branży w gospodarce
  • Elektromobilność – trend znaczący dla sektora automotive
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie