Ten rok jest ekstremalnie trudny. Patrzymy w przyszłość z optymizmem, ale nie zakładamy, że nowy rok będzie łatwy - mówi WNP.PL Dariusz Blocher, prezes Unibepu.

- Spodziewamy się wzrostu sprzedaży i zysku powyżej zera oraz dużego ożywienia w branży deweloperskiej. Pierwsza połowa roku to trudności na rynku i mało zamówień. Okres wyborczy, duża walka o kontrakty, ale z drugiej strony - stabilizacja cen. Spodziewamy się, że napłyną do Polski pieniądze, zarówno prywatne, jak i publiczne, czyli unijne. Dlatego z dużym optymizmem patrzymy na drugą połowę roku - mówi Dariusz Blocher, prezes budowlanej spółki Unibep.

Pełna rozmowa z Dariuszem Blocherem, prezesem Unibep, dostępna jest tutaj: 

Unibep z Bielska Podlaskiego jest dziś jednym z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce. Jak podkreśla szef spółki, dla branży budowlanej każdy rok jest wyzwaniem, a 2023 r. był jednak ekstremalnie trudny. Trudności są w branży budowlanej bardzo czytelne.

- Dalej będą wzrosty cen materiałów, brak pracowników, dalej ostra konkurencja na rynku, zwłaszcza z podmiotami, które pochodzą spoza Unii Europejskiej - prognozuje prezes Unibepu.

- Mamy dużą nadzieję, że nowy minister infrastruktury, politycy, parlamentarzyści będą z branżą rozmawiali, ale w takim rozumieniu, że dyskutujemy, wypracowujemy wspólne rozwiązania. To jest największe wyzwanie - podkreśla Dariusz Blocher.

Dariusz Blocher został w grudniu członkiem EEC Members - społeczności, do której zostali zaproszeni liderzy polskiego biznesu zaangażowani we współtworzenie największego i najbardziej efektywnego wydarzenia gospodarczego w Europie Centralnej, czyli Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC). Kolejna edycja EEC odbędzie się w Katowicach w dniach 7-9 maja 2024 roku, a poprzedzi ją konferencja EEC Trends (8 lutego 2024 roku).

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie