Transformacja energetyczna oraz transformacja cyfrowa - to dziś główne trendy w gospodarce globalnej. Polska ma aspiracje, by być konkurencyjna, więc powinna te trendy napędzać - uważa Maciej Zieliński, prezes Siemens Polska.

- Dziś dużym wyzwaniem są ceny energii - podkreśla w rozmowie z WNP.PL Maciej Zieliński, prezes Siemens Polska.

- Inwestorzy przychodzą tam, gdzie nie tylko jest dostępna energia, ale ona musi być tania i musi być bielona, bo mamy też zrównoważony rozwój i strategię odchodzenia od paliw kopalnych - mówi Maciej Zieliński, prezes Siemens Polska.

Pełna rozmowa z Maciejem Zielińskim, prezesem Siemens Polska, dostępna jest poniżej: 

Dlatego polski system energetyczny - w ocenie rozmówcy WNP.PL - wymaga dużych inwestycji, żeby był zielony i neutralny klimatycznie, a przede wszystkim z energią dostępną w konkurencyjnych cenach.

Trendem gospodarczym będzie też transformacja cyfrowa. - Aby firmy były konkurencyjne, muszą się cyfryzować, bo cyfryzacja to dotarcie do klienta oraz zmiany produkcyjne i zwiększenie efektywności, a to są zagadnienia, które dzisiaj są kluczowe dla wszystkich producentów - dodaje prezes Zieliński.

Prezes Siemens Polska Maciej Zieliński był uczestnikiem grudniowego spotkania EEC Members.

To społeczność, do której zostali zaproszeni liderzy polskiego biznesu zaangażowani we współtworzenie największego i najbardziej efektywnego wydarzenia gospodarczego w Europie Centralnej, czyli Europejskiego Kongresu Gospodarczego EEC. Kolejna edycja EEC odbędzie się w Katowicach w dniach 7-9 maja 2024 roku, a poprzedzi ją konferencja EEC Trends (8 lutego 2024 roku).

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie