EEC 2019

Przyszłoroczna XII edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC) połączy tradycję z innowacją. Będzie jak dotychczas – solidnie, a jednocześnie  inaczej – ciekawiej, atrakcyjniej. Rozpoczęły się prace nad kształtem agendy wydarzenia, w które już teraz warto się włączyć. To szansa, by współtworzyć majowy kongres.

Europejski Kongres Gospodarczy pozostaje największym tego typu wydarzeniem na gospodarczej scenie Europy Centralnej. Ponad 12 tysięcy uczestników Kongresu i 3 tysiące gości European Start-up Days to skala nieosiągalna dla innych eventów. Kongres zachowuje przy tym opiniotwórczy charakter, łącząc udział znamienitych gości z Polski, Europy i świata z dostępnością i otwartością.

Uczestnikami Kongresu są przede wszystkim przedsiębiorcy i menedżerowie – zarówno globalnych koncernów, jak i mniejszych krajowych firm. Na liście Gości są od lat najważniejsi politycy europejscy, przedstawiciele gospodarczych resortów polskich rządów, samorządowcy, reprezentanci organizacji pozarządowych i naukowcy.

Kongres ewoluuje, by spełnić oczekiwania nowych roczników Gości. PTWP jako organizator EEC wyciąga wnioski z corocznych badań opinii uczestników, a także wykorzystuje doświadczenia zdobywane przy organizacji innych wydarzeń.

Ważne i najważniejsze

Agendy kolejnych kongresów obejmują wachlarz tematów gospodarczych w ich społecznym i politycznym kontekście. Sesje plenarne wyznaczają główne kierunki kongresowej debaty, którą w specjalistycznym przybliżeniu rozwijają panelowe spotkania specjalistów. Łącznie agenda ostatniej edycji zawierała 200 sesji i paneli.

Wstępna, otwarta lista priorytetów na rok 2020 zawiera takie zagadnienia jak: 

  • nowe technologie i innowacje
  • digitalizacja gospodarki oraz problemy cyberbezpieczeństwa
  • zrównoważony rozwój i ochrona klimatu
  • nowa energia i transformacja energetyczna
  • inwestycje infrastrukturalne i inwestorzy zagraniczni
  • rynek pracy i edukacja.

Zakres tematyczny powstaje w toku dialogu z partnerami, ekspertami, przyszłymi uczestnikami Kongresu. Agenda wzbogaca się stopniowo przez kilka miesięcy i zmienia tak, by zachować aktualność do momentu rozpoczęcia wydarzenia. 

Prace koncepcyjne i programowe już się rozpoczęły. Zapraszamy do współpracy, tj. do zgłaszania pomysłów i tematów – ważnych, inspirujących czy kontrowersyjnych.

Start-up i Tech

Kongres łączy środowiska zainteresowane rozwojem gospodarczym i technologicznym. European Start-up Days to zdaniem uczestników najbardziej efektywna platforma spotkań młodego, kreatywnego biznesu z menedżmentem firm trwale osadzonych w branży, zasobnych w kapitał, zainteresowanych technologicznymi nowościami. 

W przyszłym roku wszyscy oni spotkają się pod wzbogaconym hasłem European Tech and Start-up Days. Dodana cząstka „Tech” podkreśla znaczenie technologii jako płaszczyzny kooperacji firm – niezależnie od skali ich działania czy rynkowego doświadczenia.

Indywidualności i liderzy

W programie kongresów są także gale plebiscytów i konkursów, prezentacje ciekawych przedsięwzięć, wybitnych indywidualności.

Kongresowi towarzyszy m.in. projekt EEC – Liderzy Przyszłości. To forum spotkań młodych ludzi z autentycznymi autorytetami, ambicji z doświadczeniem. W trakcie Kongresu poznajemy laureatów konkursów TOP Inwestycje Komunalne oraz Inwestor bez granic i Start-up Challenge. Te narzędzia wskazywania wzorców w polityce rozwojowej samorządów, w inwestycjach i na scenie start-upowej będą w użyciu także w nadchodzącej edycji EEC.

Debiutujące w 2019 r. przedsięwzięcie „My Way. Inspiracje” okazało się strzałem w dziesiątkę. Ze sceny Kongresu przemówili ludzie z pasją, którzy dzięki szczególnym cechom i talentom wprowadzili w życie swoje niezwykłe koncepcje. W roku 2020 można spodziewać się nowych bohaterów tego cyklu.

Relacje i networking

Ważnym elementem Kongresu jest prezentacja – nowoczesnych firm, projektów i produktów.

Tech Expo to otwarte forum kontaktu przypominające ekspozycję targową. Aktywna pozostanie w nadchodzącej edycji także Scena Otwarta – miejsce rozmów publicystycznych, szeroko dostępnych debat.

Nowe formy widoczne będą także w scenariuszach dyskusji panelowych, które zostaną zdynamizowane. W tradycyjnych sesjach będzie więcej interakcji z publicznością. Aranżacja przestrzeni debat, rola materiałów poglądowych, obecność w mediach społecznościowych – wszystko to w większym stopniu zależeć będzie od partnerów Kongresu i od specyfiki poruszanych tematów.

Kongres to nie tylko oficjalne sesje, lecz także – doceniana przez uczestników i organizatora – okazja do dzielenia się pomysłami i opiniami. Interpersonalne relacje miewają swój dalszy ciąg w postaci współpracy osób i firm.

Przestrzenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka, strefy Premium i VIP,  wieczorne bankiety i koncerty, rozplanowanie wydarzeń w czasie i przestrzeni – wszystko to sprzyja aktywności networkingowej. Organizatorzy szacują liczbę spotkań i rozmów, do których dochodzi w trakcie trzech dni Kongresu, na 100 tysięcy.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie