EEC 2019

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Przemysław Sztandera

Przemysław Sztandera

Firma: Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Stanowisko: prezes zarządu

Ekonomista, ekspert od zarządzania ryzykiem kredytowym, finansowym, operacyjnym i rynkowym, członek kilku zarządów i rad nadzorczych, specjalista od zarządzania zmianą oraz Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych Aktywów Niepublicznych. 

Posiada duże doświadczenie oceny ryzyka finansowego projektów inwestycyjnych, a także w tworzeniu strategii i zarządzania wielopoziomową strukturą.

Od 2017 roku, pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu ds. finansowych GSG Towers i Stoczni Gdańsk. Wcześniej  przez dwa lata był członkiem  Zarządu ds. Finansowych i Ryzyka w Polskim Funduszu Rozwoju (poprzednio Polskie Inwestycje Rozwojowe). W latach 2004 – 2013 pracował w Banku DnB Nord, w którym  zbudował od postaw pion ryzyka. Kierował Departamentem Zarządzania Ryzykiem Kredytowym MSP i Bankowości Detalicznej, był też dyrektorem i członkiem Zarządu Banku.  W latach 1997-2004 był Zastępcą Dyrektora Departamentu Ryzyka Kredytowego w BNP PARIBAS. Swoje pierwsze kroki w bankowości i w obszarze ryzyka stawiał w Pomorskim Banku Kredytowym w 1992 r. Równolegle prowadził pracę naukową na Uniwersytecie Szczecińskim,  a potem w Gdańskiej Akademii Bankowej.

Urodził się w 1965 roku. Jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego. Po zakończeniu studiów na Wydziale Ekonomii, rozpoczął karierę zawodową jako pracownik naukowy, odbywając staże na Uniwersytecie Sterling w Szkocji i Uniwersytecie Carlton w Kanadzie. Ukończył tez studia podyplomowe na Uniwersytecie Navarra w Hiszpanii. Posiada licencję doradcy restukturyzacyjnego.

Prywatnie miłośnik sportu. Gra w tenisa, jeździ na nartach, wędkuje. Lubi też majsterkować.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie