Spotkanie w Warszawie rozpocznie się sesja inauguracyjną - Gospodarka 2023: trendy, szanse, ryzyka.

Uczestnicy EEC Trends w toku otwartej dyskusji wskażą najważniejsze zjawiska i procesy, które decydować będą o polskiej, europejskiej i światowej gospodarce w roku 2023. Rekomendacje zostaną wykorzystane w pracach nad agendą 15. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

  • Czwarta edycja konferencji stanowiącej prolog do Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbędzie się 6 lutego 2023 r. w warszawskim hotelu Sheraton Grand Warsaw.
  • Nowa energetyka, zielone inwestycje, wpływ wojny na gospodarkę oraz wyzwania w digitalizacji – to najważniejsze tematy dyskusji.
  • Rejestracja na EEC Trends właśnie ruszyła. Zachęcamy do udziału.

EEC Trends to cykl debat o perspektywach i kierunkach rozwoju polskiej gospodarki z udziałem partnerów i uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego. 

Przedsiębiorcy, inwestorzy, eksperci i decydenci wezmą udział w dyskusjach, z których wnioski nakreślą kształt agendy 15. Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się 24-26 kwietnia 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Ważne bloki tematyczne EEC Trends. Energetyka, cyfryzacja, bezpieczeństwo

Kluczowe tematy EEC Trends obejmują nowe kierunki i najważniejsze trendy kształtujące przyszłość polskiej i europejskiej gospodarki. Są to m.in.: Nowa energia, nowa energetyka; Infrastruktura i geopolityka; Digitalizacja w praktyce; Zielone inwestycje; Globalny handel; Ukraina – wojna i przyszłość; Tech dla inwestora.

Spotkanie w Warszawie rozpocznie się sesja inauguracyjną - Gospodarka 2023: trendy, szanse, ryzyka. 

Będzie mowa o inflacji i złotówce, finansach publicznych i środkach rozwojowych, podatkach i daninach. Przyjrzymy się zagadnieniom geopolitycznym. Rozważymy możliwe scenariusze kryzysu.

Co z ceną energii, z rynkiem, z transformacją? Biznes i ekonomia w roku wyborczym – czego oczekujemy od polityków? Zrównoważona, oszczędna, nowoczesna, konkurencyjna – produkcja na nowych zasadach? Jak wykorzystać presję zewnętrznych czynników dla przyspieszenia zmian w polskiej gospodarce? To jedne z wielu pytań, które – mamy nadzieję – padną w rozmowie między panelistami.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wieczorne wręczenie nagród WNP Awards 

W trakcie EEC Trends odbędzie się gala wręczenia nagród WNP Awards, przyznawanych przez redakcję portalu gospodarczego WNP.PL. Wyróżnienia wręczane są tym, którzy poprzez swoje działania zmieniają na lepsze polską gospodarkę. Laureatami są rokrocznie osoby, instytucje i przedsiębiorstwa, które w ostatnim czasie wywarły znaczący, przełomowy wpływ na polską gospodarkę. 

Zachęcamy do zapoznania się z agendą oraz relacjami z poprzednich edycji EEC Trends.

 

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie