Tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy jest wyjątkowy – wydarzenia wojenne ostatnich tygodni zmieniły Europę na zawsze, a nas wszystkich postawiły przed wieloma wyzwaniami. W agendę kongresu wpisaliśmy liczne debaty odnoszące się do sytuacji w Ukrainie, inicjujemy także realną pomoc. Tu i teraz. Miło nam poinformować, że pierwszego dnia, podczas wieczornej gali odbędzie się charytatywna aukcja wyselekcjonowanych prac uznanych twórców katowickiej Akademii Sztuk Pięknych.

Swoje prace na aukcję przeznaczyli uznani artyści i artystki, między innymi prof. Jacek Rykała, prof. Jolanta Jastrząb, prof. Kazimierz Cieślik, prof. Zbigniew Blukacz, prof. Maciej Linttner, których prace znajdują się w zbiorach najważniejszych polskich muzeów i galerii. Aukcja stanie się także okazją do zakupu prac z najnowszych kolekcji, np. tegorocznej pracy dr. hab. Piotra Kossakowskiego czy płótna prof. Ireneusza Walczaka z 2019 roku.

Link do katalogu aukcji.

Dochód z aukcji zostanie w całości przeznaczony na pomoc materialną dla ponad dwudziestu ukraińskich artystek – studentek. Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach reagując na okrucieństwo wojny użyczyła gościny studentkom z zaprzyjaźnionych ukraińskich uczelni artystycznych zapewniając im zakwaterowanie, jak również umożliwiając im kontynuację przerwanej edukacji.

Wierzymy, że oddanie głosu środowisku artystów katowickiej ASP w formie charytatywnej aukcji stworzy ważny i krzepiący przekaz dla uchodźczyń z Ukrainy, ale przede wszystkim będzie realnym, materialnym wsparciem potrzeb młodych artystek, pozbawionych bezpieczeństwa i domu.

Aukcja odbędzie się 25 kwietnia o godz. 21.30 w przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego podczas bankietu VIP na scenie w Sali Balowej B. Prace przeznaczone na cele charytatywne będzie można oglądać podczas kongresu na specjalnej wystawie przy wejściu do Sali Audytoryjnej, na holu górnym.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie