Okazją do zainicjowania współpracy będzie rozpoczynająca się jesienią kampania XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego. To cykl wydarzeń obejmujący szerokie spektrum tematów gospodarczych. Milowym kamieniem przygotowań do EEC będzie dyskusja programowa pod nazwą EEC Trends.

Kongresowa kampania to rozłożone w czasie wydarzenia i zróżnicowane formy aktywności – od debat i dyskusji, poprzez publikację raportów, rozmowy poświęcone trendom kształtującym naszą najbliższą przyszłość, aż po kulminację – trzydniową, wielowątkową debatę w Katowicach.

Wiadomo już, że w programie XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego nie zabraknie kluczowych tematycznych obszarów i tendencji zmieniających gospodarkę, kształtujących jej perspektywy w zmiennym, trudnym dla biznesu otoczeniu, w którym odłożone w czasie skutki pandemii łączą się ze skomplikowaną sytuacją geopolityczną i kryzysem energetyczno-surowcowym.

Z pewnością europejską i światową gospodarkę czekają niełatwe czasy. Świadomi i odpowiedzialni już przygotowują się na jeszcze niesprecyzowane scenariusze spowolnienia czy nawet recesji. Kryzysy – polityczny, energetyczny i ekonomiczny – mogą okazać się nie tylko rodzajem testu odporności, ale także impulsem niełatwych, a przy tym koniecznych  i trwałych zmian, które w dłuższej perspektywie zaprocentują nie tylko w znaczeniu ekonomicznym.

O zadaniach, wyzwaniach i problemach, którym wspólnie musimy stawić czoło, będziemy chcieli rozmawiać w trakcie wydarzeń, spotkań, dyskusji – w kampanii EEC oraz w ramach kulminacyjnej kwietniowej debaty w Katowicach.

Wiemy z doświadczenia, że najciekawsze ujęcia tematów i pomysły na ich prezentacje powstają w toku interakcji. Dlatego raz jeszcze zachęcamy do włączenia się w prace koncepcyjne związane z najbliższą edycją Kongresu.

Zapraszamy do współpracy!

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie