Celem konkursu jest propagowanie wzorcowych relacji między inwestorem, rynkiem i administracją - partnerskich i przejrzystych, opartych na zaufaniu i odpowiedzialności - którym towarzyszy ekonomiczna skuteczność w realizacji strategii inwestycyjnej.

Konkurs „Inwestor bez granic” organizowany jest od 2017 roku. Nagrody zostają przyznane w dwóch kategoriach:

  • inwestorzy zagraniczni w Polsce, których przedsięwzięcia i aktywność biznesowa została zweryfikowana w praktyce. Realizują inwestycje o zauważalnej skali, ale – co jeszcze ważniejsze – dające rozwojowy impuls dla całej polskiej gospodarki, wnoszące nową wartość i budujące sieć kooperacji.
  • polscy inwestorzy, którzy zdecydowali się na odważne, skuteczne strategie ekspansji zagranicznej. Oceniany jest ich wpływ na potencjał polskiego eksportu, ale przede wszystkim to, jak skutecznie budują markę Polski w świecie, czy otwierają drzwi na nowe rynki przed innymi polskimi firmami – poszerzając horyzonty polskiej gospodarki.

Przypomnijmy, że w ostatniej edycji konkursu w 2021 r. tytuły otrzymały firmy: Amazon, Fresenius Kabi Polska, Ikea, InPost, Amica, SK hi-tech battery materials Poland, Toyota, Sii oraz Comarch.

Tegoroczni laureaci tytuł „Inwestor bez granic” odbiorą w trakcie uroczystej gali, która odbędzie się 25 kwietnia 2022 roku o godzinie 19.30 w sali Audytoryjnej.

Wejście na podstawie identyfikatora: Media, Standard, Premium, VIP.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie