A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Andrzej Dulka

Andrzej Dulka

Firma: Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji

Stanowisko: prezes

Andrzej Dulka, Prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, ma wieloletnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu korporacjami branży wysokich technologii. Z branżą teleinformatyczną związany od ponad 25 lat, m.in. Był prezesem Alcatel-Lucent Polska i Dyrektorem Zarządzającym Sprzedażą dla Europy Centralnej i Wschodniej.

Z wykształcenia jest doktorem inżynierem automatykiem, ukończył także dzienne studia w zakresie zarządzania.

Piastuje aktualnie funkcję dyrektora w Radzie Dyrektorów Europejskiej Federacji Ekspertów ICT, Telekomunikacji i Mediów (FITCE), jest Prezesem Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji, Członkiem Rady ds. Cyfryzacji KPRM, Członkiem Komitetu Informatyki PAN, Wiceprzewodniczącym Sekcji przy Komitecie Elektroniki i Telekomunikacji PAN.

 

Przez 6 lat przewodniczył Radzie Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady Naukowej Instytutu Łączności i wieloletnim członkiem amerykańskiej oraz francuskiej izby handlowej.

 

W 2010 r. został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za zaangażowanie w działalność na rzecz budowania nowoczesnego społeczeństwa informacyjnego w Polsce. Jest laureatem nagrody „Złotego Cyborga”.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie