A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Ireneusz Węgłowski

Ireneusz Węgłowski

Firma: Grupa Orbis

Stanowisko: prezes, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, przewodniczący rady nadzorczej

Ireneusz Węgłowski jest prezesem Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego – reprezentującej interesy hotelarzy na szczeblu lokalnym, krajowym i Unijnym. Do IGHP należy ponad 550 hoteli z różnych regionów Polski, a także dostawcy z rynku HORECA i szkoły kształcące dla branży turystycznej. IGHP jest członkiem HOTREC, organizacji zrzeszającej hotele, restauracje i kawiarnie w Europie.

Ponadto, jest przewodniczącym rady Polskiej Organizacji Turystycznej oraz przewodniczącym rady nadzorczej Orbis S.A., lidera rynku hotelowego w regionie Europy Wschodniej. I. Węgłowski jest także w radzie nadzorczej Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych (SEG) – organizacji dbającej o rozwój polskiego rynku kapitałowego.

Od 1991 roku do lipca 2020 roku był wiceprezesem zarządu Orbisu S.A. Brał udział w realizacji wielu projektów związanych z restrukturyzacją i zbyciem niestrategicznych dla spółki aktywów.

Jest absolwentem SGPiS w Warszawie, zrealizował także Program Rozwoju Zawodowego w Szkole Administracji Hotelowej Cornell University w Ithaca (USA). Prowadził zajęcia z zakresu rachunkowości zarządczej i inwestycji hotelarskich na krajowych wyższych uczelniach.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie