A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Katarzyna Bilewska

Katarzyna Bilewska

Firma: Dentons

Stanowisko: Partner

Prof. Katarzyna Bilewska, adwokat, jest partnerem w warszawskim Zespole Postępowań Sądowych i Arbitrażu kancelarii Dentons, gdzie kieruje Praktyką Sporów Korporacyjnych.

Katarzyna specjalizuje się w prowadzeniu sporów między wspólnikami, jak również pomiędzy wspólnikami i spółką oraz w krajowych i międzynarodowych postępowaniach sądowych i rejestrowych. Łączy wiedzę z zakresu prawa spółek z praktycznym doświadczeniem procesowym. Doradza na etapie przedsądowym oraz reprezentuje klientów przed sądami. Zajmuje się również opracowywaniem alternatywnych metod rozwiązywania sporów.

Jest profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2017-2020 pełniła funkcję Kierownika Katedry Prawa Handlowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Jest autorką blisko 200 artykułów i rozpraw z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego, w tym współautorką podręcznika Prawo Handlowe (2021).

Katarzyna Bilewska jest rekomendowana w kategorii rozwiązywania sporów przez Chambers Global, Chambers Europe oraz The Legal 500 EMEA.

 

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie