A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Adam Manikowski

Adam Manikowski

wiceprezes zarządu Grupy Żabka, dyrektor zarządzający, Żabka Polska, Grupa Żabka

Dr Adam Manikowski jest Wiceprezesem Zarządu i Dyrektorem Zarządzającym Żabka Polska.

Od stycznia 2021 r. kieruje jednostką biznesową Żabka Polska odpowiadającą za sprzedaż fizyczną, w tym zespoły związane z funkcjonowaniem sieci Żabka od ekspansji przez adaptację, łańcuch dostaw, franczyzę i biuro wsparcia po asortyment i komunikację.

Wcześniej jako Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych Żabki kierował zespołami: sprzedaży, logistyki, ekspansji i technicznym.

Posiada bogate doświadczenie na rynku międzynarodowym. Przed dołączeniem do Żabka Polska zajmował stanowisko wiceprezesa wykonawczego ds. marketingu w Walmart, który jest największym globalnym detalistą na świecie. Wcześniej związany z Tesco, gdzie zajmował stanowisko Dyrektora Generalnego i Dyrektora Zarządzającego Tesco Polska, a przed objęciem tego stanowiska jako Chief Operations Officer wspierał rozwój sieci w Chinach. Karierę zawodową rozpoczynał w strukturach operacyjnych Biedronki, gdzie docelowo pełnił funkcję Chief Marketing Officer.

 

W 2017 roku uzyskał doktorat z zarządzania biznesem w Cranfield School Of Management w Wielkiej Brytanii oraz tytuł MBA na University of Illinois w Urbana Champaign.

 

Jest absolwentem Stanford Graduate School of Business oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Szkoły Głównej Handlowej.

 

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie