A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Andrzej Legeżyński

Andrzej Legeżyński

Firma: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA

Stanowisko: prezes zarządu

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej o specjalności Elektrownie i Gospodarka Energetyczna oraz podyplomowych studiów  Akademii Energetyki w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył również studia EMBA na Collegium Humanum w Warszawie. 

Karierę zawodową w branży energetycznej rozpoczął w 2002 roku w Elektrowni Turów. Od 2006 do 2016 roku był zawodowo związany z brytyjską energetyką, gdzie pełnił funkcje menadżerskie. W 2016 roku rozpoczął pracę w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Od 2017 roku pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora - Dyrektora Technicznego Elektrowni Bełchatów - największej w Europie elektrowni opalanej węglem brunatnym, gdzie odpowiadał za realizację procesów technologicznych wytwarzania energii elektrycznej. Od 2019 do 2020 roku kierował pracą Elektrowni Bełchatów jako Dyrektor Oddziału.

Posiada rozległą wiedzę nt. branży energetycznej i sektora wytwarzania, a także bardzo dobre umiejętności zawodowe w obszarze inwestycji, zarządzania majątkiem produkcyjnym i remontów.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie