A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Emilia Dębowska

Emilia Dębowska

Sustainablity Director, Panattoni

Z Panattoni związana od 9 lat, obecnie na stanowisku Dyrektora ds. Zrównoważonego Rozwoju. Jest odpowiedzialna za włączanie praktyk zrównoważonego rozwoju do strategii biznesowej firmy, ESG, certyfikację BREEAM, dążenie do osiągnięcia celu neutralności węglowej oraz transformację wizerunku magazynów przemysłowych.

W efekcie wprowadzonych zmian, firma Panattoni stała się pierwszym deweloperem, który certyfikację powierzchni przemysłowych metodą BREEAM New Construction wprowadził do standardu realizacji inwestycji – najpierw na poziomie Good, a później stopniowo podwyższając na Very good i  obecnie na Excellent.  Do tej pory Panattoni ukończyło certyfikację środowiskową dla obiektów w Europie o łącznej powierzchni ponad 12 mln mkw. – w tym pierwszy w Polsce certyfikat BREEAM na najwyższym poziomie – Outstanding. Na ocenę czeka kolejne 6,5 mln mkw.

Certyfikacja budynków przez Panattoni idzie w parze z realnymi zmianami ich otoczenia – każdego roku deweloper m.in. instaluje kilkaset stacji ładowania pojazdów, kilkaset stref wypoczynkowych dla pracowników oraz zagospodarowuje miliony mkw. terenów zielonych z uwzględnieniem Nature-Based Solutions (NBS).

Emilia Dębowska jest absolwentką WSB-National Louis University (Marketing i Zarządzanie). Ukończyła także Business Sustainability Management na University of Cambridge oraz studia podyplomowe w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (zarządzanie produktem i usługami). Z branżą nieruchomości związana jest od ponad 16 lat w Europie i USA.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie