A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Janusz Kubicki

Janusz Kubicki

prezydent Zielonej Góry

Janusz Kubicki (ur. 31.12.1969 w Szprotawie), ukończył studia na kierunku zarządzanie i marketing w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Zielonej Górze (obecnie Uniwersytet Zielonogórski). W l. 1995-1996 zastępca kierownika Centrum Komputerowego w Agora Gazeta Spółka z o.o. w Oddziale w Zielonej Górze. W 1995 r. informatyk w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Zielonej Górze. W l. 1996-1999 przedstawiciel handlowy i regionalny szef sprzedaży w Okocimskich Zakładach Piwowarskich SA w Brzesku. W l. 1999-2003 specjalista ds. marketingu i zastępca kierownika działu marketingu ds. sieci PH w Lubuskiej Wytwórni Wódek Gatunkowych "Polmos". W l. 2003-2006 dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA w Zielonej Górze.

W drugiej turze wyborów samorządowych w 2006 jako kandydat LiD, ubiegając się o stanowisko prezydenta Zielonej Góry, uzyskał 53,09% głosów i pokonał tym samym posłankę PO Bożennę Bukiewicz. W 2010 uzyskał reelekcję w pierwszej turze wyborów. W styczniu 2012 oficjalnie zrezygnował z członkostwa w Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Podjął następnie współpracę polityczną z Platformą Obywatelską, kandydując z powodzeniem z jej ramienia w 2014 do sejmiku lubuskiego. Zrzekł się jednak mandatu, pozostając na urzędzie prezydenta miasta, gdyż jego kadencja została wydłużona w związku z przesunięciem wyborów w Zielonej Górze. Było to wynikiem przyłączenia do miasta obszaru gminy Zielona Góra. W wyborach na urząd prezydenta miasta, przeprowadzonych 15 marca 2015, wygrał w I turze z wynikiem 68,26% poparcia wśród głosujących, kandydując ze swojego komitetu z jednoczesnym poparciem PO.

Do swoich największych osiągnięć zalicza połączenie Miasta Zielona Góra z gminą Zielona Góra, budowę Centrum Rekreacyjno-Sportowego, utworzenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, który ma być kołem zamachowym gospodarczego rozwoju miasta; poprawę infrastruktury drogowej i spadek bezrobocia.

Janusz Kubicki jest żonaty, ma dwóch synów: Wojciecha i Piotra. Uważa siebie za pracoholika, jeśli jednak znajdzie chwilę wolnego czasu to uprawia sport - lubi grać w tenisa ziemnego i jeździć na nartach.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie