A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Juliusz Windorbski

Juliusz Windorbski

Firma: DESA SA

Stanowisko: prezes zarządu

Prezes Zarządu i założyciel  DESA SA, holdingu skupiającego firmy operujące na polskim rynku sztuki. Najbardziej rozpoznawalną firmą wchodzącą w jego skład  jest DESA Unicum obecnie ósmy co do wielkości dom aukcyjny w Europie i największy dom aukcyjny w Europie Środkowo-Wschodniej. Pod jego kierownictwem DESA Unicum w ciągu zaledwie kilku lat stała się największą firmą na polskim rynku sztuki, która regularnie ustanawia rekordy aukcyjne. Zgodnie z raportami najważniejszych światowych instytucji zajmujących się rynkiem sztuki – Artnet i Artprice – w 2021 osiągnęła obroty na poziomie 280 mln zł, zyskując blisko 50% udziałów w rynku aukcyjnym w Polsce. Obecnie DESA Unicum organizuje ponad 200 aukcji rocznie i specjalizuje się w sztuce dawnej, współczesnej i najnowszej, rzeźbie, komiksie i ilustracji, biżuterii, designie, przedmiotach o wartości kolekcjonerskiej z dziedziny muzyki, filmu czy mody. W 2021 jako pierwszy dom aukcyjny w Polsce DESA Unicum wystawiła na aukcji stacjonarnej poświęconej sztuce współczesnej dzieło NFT, które sprzedało się za kwotę 550 tys. zł.

W skład kapitałowy DESA SA wchodzą spółki profesjonalizujące polski rynek sztuki: firma zajmująca się inwestycyjnym zakupem polskich dzieł sztuki za granicą – Keil Art, Rea Art Logistics zapewniająca specjalistyczne usługi logistyczno-spedycyjne w zakresie transportu, pakowania i magazynowania dzieł sztuki oraz pośrednictwo w ich ubezpieczaniu oraz DESA Modern – największy producent i dystrybutor inkografii w Polsce.

 Juliusz Windorbski jest kolekcjonerem sztuki i aukcjonerem. Osobiście i za pośrednictwem firm angażuje się w wiele przedsięwzięć charytatywnych, współpracując z licznymi fundacjami. Prowadził m.in. aukcje Balu Fundacji TVN, WOŚP, stowarzyszenia Wielkie Serce, Fundacji Bátor Tábor czy Przyjaciół MNW.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie