A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Marcin Kraska

Marcin Kraska

Firma: Sieć Badawcza Łukasiewicz

Stanowisko: wiceprezes ds. badań i rozwoju

Menadżer i naukowiec z ponad 14 letnim doświadczeniem w zarządzaniu, w tym jednostkami badawczo- rozwojowymi.

Od 1 kwietnia 2019 wiceprezes ds. badań i rozwoju w Sieci Badawczej Łukasiewicz, trzeciej co do wielkości zatrudnienia sieciowej organizacji badawczej w Europie, zrzeszającej 26 instytutów badawczych i dostarczającej kompleksowe rozwiązania dla biznesu. Poprzednio dyrektor Instytutu Logistyki i Magazynowania, w którym pełnił także funkcję Kierownika Centrum Elektronicznej Gospodarki. Związany również z rynkiem bankowym w obszarze zarządzania ryzykiem kredytowym.

Ekspert w zakresie badań, rozwoju i zarządzania krajowymi i międzynarodowymi projektami w obszarze cyfrowej gospodarki. Od wielu lat zaangażowany w prace nad rozwojem e-administracji w Polsce i w Unii Europejskiej. Lider  prac nad pilotażową wersją Pojedynczego Punktu Kontaktowego w Polsce (biznes.gov.pl) i transgranicznymi cyfrowymi usługami publicznymi w ramach projektów unijnych Large Scale Pilot. Współtworzył propozycje uproszczeń prawa i optymalizacji procesów znoszących bariery cyfryzacji usług publicznych. Lider biznesowy strumienia Cyfrowe Usługi Publiczne i Portal Rzeczpospolitej Polski w ramach Programu „Od papierowej do cyfrowej Polski”.

Doktor nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Autor ponad 50 publikacji obejmujących artykuły, opracowania i książki z obszaru cyfrowej gospodarki i bankowości. Współautor studiów wykonalności oraz analiz finansowych. Stażysta Uniwersytetu w Bordeaux oraz Uniwersytetu w Genewie. Od  maja 2021 r. członek Zespołu Doradczego Business & Science Poland.

 

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie