A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Piotr Pyzik

Piotr Pyzik

podsekretarz stanu, pełnomocnik Rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego, Ministerstwo Aktywów Państwowych

15 listopada 2021 roku powołany na stanowisko Podsekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. 

Urodził się 1 stycznia 1959 roku w Puławach. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie. Studia wyższe ukończył na wydziale: politologia, dyplomacja i stosunki międzynarodowe. 

W latach 2010-2011 był radnym Sejmiku Województwa Śląskiego. W 2011 roku został wybrany do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości. W 2015 roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. W VIII kadencji Sejmu pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji łączności z Polakami za Granicą oraz był członkiem Komisji Spraw Zagranicznych i Komisji Obrony Narodowej. W trakcie pracy w parlamencie aktywnie współpracował przy wielu projektach dotyczących rozwoju gospodarczego kraju oraz wzmocnienia pozycji Polski na arenie międzynarodowej. 

Od stycznia do lipca 2020 roku był doradcą zarządu PGE Ciepło (Kogeneracja). Od sierpnia 2020 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora generalnego w oddziale PGE Dystrybucja w Skarżysku-Kamiennej. 

W młodości aktywnie działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów Politechniki Śląskiej, współpracował z „Solidarnością”. Po wprowadzeniu stanu wojennego za działalność patriotyczną był wielokrotnie zatrzymywany i internowany. Ostatecznie został karnie przeniesiony ze studiów do wojska. Mimo to, nie zaprzestał działalności niepodległościowej. Po 1989 roku współpracował z organizacjami pozarządowymi i humanitarnymi. Był m.in. jednym z organizatorów i uczestników konwoju z pomocą humanitarną dla Sarajewa.

 

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie