A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Piotr Romańczuk

Piotr Romańczuk

dyrektor ds. ochrony środowiska, Grupa Maspex, członek zarządu, Lubella

50 lat,  zamieszkały w Lublinie

Od 1998 roku zatrudniony w Lubelli – firmie będącej liderem na rynku makaronów w Polsce oraz cenionym producentem wyrobów zbożowych: płatków śniadaniowych, mąki, kasz, paluszków. Zaczynał jako Kierownik Działu Eksportu, w chwili obecnej pełni funkcję Członka Zarządu spółki PZZ Lubella GMW Sp. z o.o.. Posiada wieloletnie doświadczenie na stanowisku  Dyrektora ds. Logistyki zarządzając obszarem  logistyki i łańcuchem dostaw. Uczestniczył w koncepcji i nadzorował realizację budowy centrum dystrybucyjnego w postaci magazynu automatycznego oraz optymalizację procesów intralogistycznych i dystrybucyjnych. Aktywny uczestnik wdrażania systemów informatycznych  SAP, Qguar, Systore.

Inicjował uprawy pszenicy durum w Polsce i angażował się we współpracę z uczelniami wyższymi w kraju i zagranicą m.in. w projekcie upraw pszenic durum w Polsce oraz nad uzyskaniem nowej formy tej pszenicy, a w przyszłości własnej odmiany. Wieloletnie doświadczenie dotyczące zarządzania Działem Zakupów, odpowiadał za pozyskiwanie surowców, szczególnie zbożowych, wybór dostawców, negocjacje cen i warunków kontraktów, kontraktację zbóż (przede wszystkim pszenica konsumpcyjna i durum), zakupy opakowań.

W 2021 r był aktywnym uczestnikiem tworzenia Strategii Zrównoważonego Rozwoju dla Grupy Maspex. Od 2019 r aktywny uczestnik i prelegent w konferencjach związanych z Gospodarką Obiegu Zamkniętego oraz dotyczących zrównoważonego rolnictwa.

 

Doświadczenie zawodowe

W 2021 r obejmuje stanowiska Dyrektor ds. Ochrony Środowiska w Grupie Maspex, Od grudnia 2005 r jest w zarządzie spółki PZZ Lubella, Dyrektor ds. Logistyki i Zakupów. Wcześniejsze doświadczenie: 1997 - Prezes Zarządu w Montex Sport Sp. z o.o. - polsko – norweskiej firmie handlowej, 1996 -  Zastępca Dyrektora ds. Handlu w MONTEX SA (firmie budowlano - handlowej); 1995 -  Tempelmann Kerkhoff Dorsten – Asystent Dyrektora Zarządzającego w projekcie dla hurtowni Eldorado.

 

Wykształcenie

2001/2002 MBA University of Illinois

2000/2001 Politechnika Lubelska /WSPiA – studia podyplomowe Marketing i Zarządzanie

1990-1995 UMCS w Lublinie, Germanistyka

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie