A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Tomasz Konior

Tomasz Konior

Firma: Konior Studio

Stanowisko: architekt

Architekt i urbanista, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz założyciel i główny projektant w autorskim biurze KONIOR STUDIO.

Pasjonat muzyki i miasta. W architekturze ceni adekwatność wynikającą z potrzeb człowieka w kontekście czasu i miejsca, natury i kultury.

Autor i współautor ponad 150 projektów o różnej skali i tematyce. Do najbardziej znanych należą obiekty związane z muzyką; m.in. Centrum „Symfonia” przy Akademii Muzycznej w Katowicach oraz jak dotąd najcenniejsza referencja: Siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach z największą w Polsce salą koncertową. Gmach otwarty w 2014 roku  już po pierwszym sezonie został zaliczony do światowej czołówki. Dzięki wzajemnemu zaufaniu zdobytemu podczas realizacji siedziby NOSPR kontynuuje współpracę z japońskim partnerem Nagata Acoustics  przy kolejnych projektach m.in.  Zespole Szkół Muzycznych w Warszawie oraz Filharmonii w Brnie.

Tomasz Konior jest laureatem wielu prestiżowych konkursów architektonicznych i nagród , m.in. Medalu Gloria Artis (2015), Nagrody Roku Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii Architekt (2016), ‚Lider Dostępności’ - Nagrody Towarzystwa Urbanistów i Stowarzyszenia Integracja. Trzykrotnie nominowany do europejskiej nagrody Miesa Van der Rohe.

Jest członkiem Śląskiej Okręgowej Izby Architektów, Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP, gdzie w kadencji 2012-2015 pełnił funkcję Przewodniczącego Zespołu Koordynacyjnego Sędziów Konkursowych. W latach 2015-2018 zasiadał w Radzie Powierniczej Muzeum Narodowego w Warszawie.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie