A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Zbigniew Gryglas

Zbigniew Gryglas

Firma: Polski Holding Hotelowy Sp. z o.o.

Stanowisko: członek zarządu

Zbigniew Gryglas jest absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, ART Olsztyn i Szkoły Głównej Handlowej. Uczestnik wielu specjalistycznych staży, m.in. Ministerstwa Skarbu Republiki Francuskiej, Departamentu Stanu USA, Komisji Europejskiej.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie nadzoru właścicielskiego nad spółkami z udziałem Skarbu Państwa (MSP), w tym z sektora turystycznego, zdobyte w Ministerstwie Skarbu Państwa (1996-2006) i Ministerstwie Aktywów Państwowych (2019-2021). W okresie pracy w MSP nadzorował także spółki uzdrowiskowe. Jeden ze współautorów rządowego planu dot. Uzdrowisk Polskich. Wieloletnie doświadczenie w pracy w organach spółek prawa handlowego m.in.: Przewodniczący Rady Nadzorczej Nafty Polskiej S.A. w latach 2000-2005, Przewodniczący Rady Nadzorczej Naftoport Sp. z o.o., Członek rad nadzorczych: H.Cegielski Poznań S.A., Polpharma S.A., RPBI S.A., Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. W latach 2009-2015 prowadził działalność gospodarczą w zakresie fuzji i przejęć oraz oceny projektów inwestycyjnych. Posługuje się biegle językiem angielskim i francuskim.

Od stycznia 2022 r. pełni funkcję Członka Zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego, odpowiedzialnego za zrównoważony rozwój działalności spółki, w tym za działalność w zakresie ochrony środowiska, dialog społeczny i relacje lokalne.

 

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie