Spotkamy się w wyjątkowym miejscu – Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach! Niezwykła bryła obiektu, zielona dolina prowadząca do Spodka, niepowtarzalny klimat i energia, powierzchnia i pojemność, to właśnie tam realizowane są wielkie wydarzenia.
Sprawdzona, ukształtowana przez kilkunastoletnie doświadczenie formuła organizacyjna Europejskiego Kongresu Gospodarczego to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem znamienitych gości.
25 kwietnia 2022 • Katowice,
Międzynarodowe Centrum Kongresowe
26-27 kwietnia 2022 • Katowice,
Uniwersytet Śląski, Wydział Humanistyczny
Europejskie Forum Młodych Liderów zapewni uczestnikom z Polski, innych krajów Unii Europejskiej, Bałkanów Zachodnich, Europy Wschodniej i Kaukazu, przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami, nawiązywania kontaktów oraz dyskusji o ważnych dla młodych ludzi w całej Europie tematach.
Kontynent afrykański staje się coraz bardziej nowoczesny i atrakcyjny dla biznesu. Wymaga jednak podejścia nie tylko czysto biznesowego, lecz także humanitarnego - przekonywali prelegenci Forum Afryka-Europa Centralna, inwestycje, które odbyło w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Podczas Forum Afryka-Europa Centralna prelegenci opowiedzieli o możliwościach i wyzwaniach związanych z inwestycjami w Afryce.
Robert Zduńczyk z Fundacji Ekonomicznej Polska-Afryka Wschodnia przyznał, że wielu przedsiębiorców z Polski nie jest gotowych, aby rozpocząć projekty w Afryce. Możliwości jest tam bardzo dużo, ale istnieje pewna bariera mentalna.
- Przede wszystkim trzeba zacząć. Kiedy zaczynamy, to jak przy każdym projekcie biznesowym, pojawiają się problemy. Jeśli zarządzamy tym prawidłowo, identyfikujemy ryzyka, nie spieszymy się, zdobywamy wiedzę, to poradzimy sobie. Oczywiście, w Afryce niektóre rzeczy trwają dłużej - przyznał.
Jak dodał, w prowadzeniu biznesu w Afryce liczy się nie tylko realizacja danego projektu, lecz także współpraca z miejscową ludnością, pomoc w ich rozwoju i zdobywaniu przez nich nowych umiejętności. W Afryce trzeba łączyć własne cele biznesowe z celami na miejscu. Rozwijając własne firmy, można jednocześnie kreować tam przyszłość.
- Założenia ekonomiczne to nie wszystko. Rozwój biznesu w Afryce to coś więcej niż zarządzanie przez excel - podkreślał.
Krzysztof Zamasz (na zdjęciu), członek zarządu Luma Holding, opowiedział o swojej działalności w Afryce. Przez ostatni rok pracował w Rwandzie, Kongo, Ugandzie, Tanzanii i Kenii dla funduszu inwestycyjnego.
- Mając bardzo komfortowe życie w Polsce, postanowiłem udowodnić sobie i otoczeniu, że bycie na szczycie to nie wszystko. Pojechałem na konferencję i zostałem hutnikiem, zwolniłem się z z pracy w zarządzie Metropolii i wziąłem bezpłatny urlop na politechnice. W Rwandzie kupiliśmy hutę cyny. Zrobiliśmy projekt wspólnie ze spółką państwową - wspominał prelegent.
Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie