Transformacja energetyczna będzie miała wpływ na wszystkie dziedziny gospodarki

20 stycznia 2022 roku w Warszawie, w hotelu Sheraton Grand Warsaw, odbędzie się EEC Trends. W godz. 11.30-13.00, w ramach ścieżki tematycznej EEC GREEN, zorganizowana zostanie debata zatytułowana "Zielona transformacja gospodarki", która skupi się na najważniejszych zagadnieniach związanych z przestawianiem gospodarki na bardziej ekologiczne tory.

Na konferencję EEC Trends można rejestrować się już dziś na stronie internetowej wydarzenia. Będzie ono stanowiło tematyczny prolog dla tegorocznego XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

W trakcie dyskusji "Zielona transformacja gospodarki" będzie między innymi mowa o europejskich i światowych celach polityki ochrony klimatu oraz dążeniu do zrównoważonej produkcji - jako megatrendu gruntownie zmieniającego warunki prowadzenia działalności gospodarczej.

Uczestnicy debaty skoncentrują się na takich tematach, jak pakiet Fit for 55 oraz Europejski Zielony Ład. Podyskutują o priorytetowych celach, dostępnych narzędziach, a także możliwościach finansowania.

Zastanowią się także nad kwestią zielonego zwrotu w planach i działaniach największych polskich firm. Tematem debaty będzie również średni i mniejszy biznes na ścieżce zielonych przeobrażeń. Dyskutanci poszukają tez odpowiedzi na pytanie, jak wykorzystać transformację, by zbudować firmę na nowo.

Kierunki, tempo i ograniczenia procesu dekarbonizacji energetyki wobec kryzysowych zjawisk na rynku nośników energii - te kwestie również znajdą się wśród omawianych problemów. Tematem dyskusji będą także przełomowe i perspektywiczne technologie, a ponadto preferowane i niezbędne inwestycje.

W dyskusji będą uczestniczyć między innymi: Łukasz Dobrowolski, dyrektor ds. strategii i rynku energii Fundacji Climate Strategies Polska; Joanna Maćkowiak-Pandera, prezes Forum Energii; Bartłomiej Pawlak, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju; Mirosław Proppé, prezes Fundacji WWF Polska, a także przedstawiciel BNP Paribas Bank.

Zobacz także: Globalne łańcuchy dostaw w ogniu zmian. Czeka nas poważna dyskusja

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie