Digitalizacja to jeden z kluczy do sukcesu (zdjęcie ilustracyjne)

20 stycznia 2022 roku w Warszawie, w hotelu Sheraton Grand Warsaw, odbędzie się EEC Trends. W ramach wydarzenia zorganizowane zostaną debaty na temat głównych trendów, które w roku 2022 staną się przedmiotem dyskusji w trakcie XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego. EEC Trends to programowy prolog Europejskiego Kongresu Gospodarczego. I tak 20 stycznia o godz. 13.30-14.30 w ramach ścieżki tematycznej EEC DIGITAL odbędzie się sesja zatytułowana "Digitalizacja - technologie z potencjałem".

Tematem dyskusji "Digitalizacja - technologie z potencjałem" będą między innymi roboty, zarówno w produkcji, jak i usługach i generalnie - na polskim rynku pracy. Dyskutanci zastanowią się też wspólnie nad tym, jak pokonać bariery rozwoju robotyzacji.

Innym tematem będzie migracja do chmury. Będziemy dyskutować, jak to zrobić skutecznie i bezpiecznie.

Pojawi się także temat sztucznej inteligencji i jej nowych zastosowań w takich obszarach, jak: przemysł, zdrowie, bezpieczeństwo, mobilność.

W dyskusji będą uczestniczyć: Daniel Lichota, prezes KGHM Centrum Analityki; Artur Pollak, prezes zarządu APA Group; Barbara Rychalska, AI Research Scientist w Synerise; Piotr Sankowski, prezes, IDEAS NCBR. Moderatorem dyskusji będzie Paweł Szygulski, redaktor portalu WNP.PL. Gościem sesji będzie również Aleksandra Przegalińska-Skierkowska, prorektor ds. współpracy z zagranicą i ESR z Katedry Zarządzania w Społeczeństwie Sieciowym w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Dyskusje, jakie odbędą się w ramach EEC Trends przygotują grunt pod Europejski Kongres Gospodarczy, wskazując priorytety i akcentując to, co najważniejsze.

W toku tego wydarzenia wykuje się ostateczny kształt agendy EEC. Dzięki takiemu podejściu tematyka Kongresu będzie pojemna i adekwatna do oczekiwań i potrzeb, aktualna i żywa. EEC Trends potwierdza, że dialog jest wpisany w DNA Europejskiego Kongresu Gospodarczego

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie