Spotkamy się w wyjątkowym miejscu – Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach! Niezwykła bryła obiektu, zielona dolina prowadząca do Spodka, niepowtarzalny klimat i energia, powierzchnia i pojemność, to właśnie tam realizowane są wielkie wydarzenia.
Sprawdzona, ukształtowana przez kilkunastoletnie doświadczenie formuła organizacyjna Europejskiego Kongresu Gospodarczego to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem znamienitych gości.
25 kwietnia 2022 • Katowice,
Międzynarodowe Centrum Kongresowe
26-27 kwietnia 2022 • Katowice,
Uniwersytet Śląski, Wydział Humanistyczny
Europejskie Forum Młodych Liderów zapewni uczestnikom z Polski, innych krajów Unii Europejskiej, Bałkanów Zachodnich, Europy Wschodniej i Kaukazu, przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami, nawiązywania kontaktów oraz dyskusji o ważnych dla młodych ludzi w całej Europie tematach.
Unikalny model 3D głębinowej kopalni węgla, stworzony przy wykorzystaniu technologii rozszerzonej rzeczywistości AR (ang. augmented reality) zaprezentuje podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach firma konsultingowa McKinsey & Company.
To najnowsze narzędzie dla górnictwa, które usprawnia zarządzanie i poprawia efektywność operacji, będzie też można testować po raz pierwszy w Polsce i Europie.
Rozszerzona rzeczywistość (AR) to system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. Zazwyczaj wykorzystuje się obraz z kamery, na który nałożona jest generowana w czasie rzeczywistym grafika 3D.
AR sprawdza się już w wielu gałęziach przemysłu. Np. jeden z liderów branży lotniczej wykorzystuje tę technologię do poprawy procesu produkcji. Dzięki niej udało się go przyspieszyć o 30 proc. oraz znacząco poprawić jakość.
Technologia AR stosowana jest również przez globalnych liderów w sektorze produkcji maszyn, czołowe rafinerie czy sektor wydobywczy.
- W górnictwie zastosowanie rozszerzonej rzeczywistości poprawia bezpieczeństwo pracy oraz usprawnia m.in. zarządzanie produkcją i logistykę zakładu górniczego – mówi Tomasz Jurkanis, partner w McKinsey, lider praktyki górnictwa i przemysłu ciężkiego w Europie Środkowej. - Wykorzystanie AR usprawnia również zarządzanie dużymi operacjami, pozwala bowiem patrzeć na ten skomplikowany proces holistycznie, a nie – jak to ma dziś często miejsce – wycinkowo.
Według niego technologia AR ma przełomowe znaczenie dla bezpieczeństwa w górnictwie. Pozwala śledzić ludzi, maszyny i stężenie metanu oraz reagować na potencjalne usterki i zagrożenia jeszcze zanim wystąpią.
Wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym dzięki bieżącemu wykorzystaniu napływających z zakładu danych. Prezentowane są one wielowymiarowo, dynamicznie i w określonym kontekście.
To nowe narzędzie będzie można wypróbować również przed głównych panelem o górnictwie na Europejskim Kongresie Gospodarczym "Polski węgiel - perspektywa 2030", który odbędzie się 16 maja w godz. 9:30-11:00.
Panel poprzedzi wystąpienie Grzegorza Tobiszowskiego, sekretarza stanu, pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego.
Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie