Wodór jest postrzegany jako paliwo przyszłości

20 stycznia 2022 roku w Warszawie, w hotelu Sheraton Grand Warsaw, odbędzie się konferencja EEC Trends. W ramach wydarzenia dojdzie do dyskusji o głównych trendach, które w roku 2022 staną się przedmiotem debat w trakcie XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego. I tak 20 stycznia w godz. 15.30-17.00 w ramach ścieżki tematycznej EEC INNOVATION odbędzie się sesja "Wodór - paliwo przyszłości".

  • Podczas sesji porozmawiamy między innymi o roli wodoru w osiągnięciu neutralności klimatycznej.
  • Będziemy także dyskutować o Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030. Zastanowimy się nad tym, czy angażować się także w szary wodór, czy jednak lepiej w zielony.
  • Zarejestruj się na wydarzenie już teraz.
Tematem dyskusji będzie również produkcja i dystrybucja wodoru. A także technologie wodorowe w transformacji energetyki, w ciepłownictwie i przemyśle. Porozmawiamy też o potencjalnej konkurencyjności wodoru w stosunku do paliw tradycyjnych w transporcie.

W dyskusji uczestniczyć będą między innymi: Łukasz Bersiński, dyrektor Biura Sektora Paliwowego i Infrastruktury Banku Gospodarstwa Krajowego; Tomoho Umeda, prezes firmy Hynfra; Piotr Woźny, prezes ZE PAK;  Ireneusz Zyska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii a także przedstawiciele: ARP, PGNiG, BOŚ Banku.

Dyskusje, jakie odbędą się w ramach EEC Trends przygotują grunt pod Europejski Kongres Gospodarczy, wskazując priorytety i akcentując to, co najważniejsze. W toku tego wydarzenia wykuje się ostateczny kształt agendy EEC.

Dzięki takiemu podejściu kształt Kongresu jest pojemny i adekwatny do oczekiwań i potrzeb, aktualny i żywy. EEC Trends potwierdza, że dialog jest wpisany w DNA Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie