Europejski Kongres Gospodarczy 2023

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Y Z Ž Ż
 Agnieszka Ścigaj

Agnieszka Ścigaj

Firma: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Stanowisko: minister – członek Rady Ministrów

Agnieszka Ścigaj jest Ministrem, Członkiem Rady Ministrów odpowiedzialnym za integrację społeczną i posłanką na Sejm VIII kadencji.

Urodziła się 22 grudnia 1975 roku w Krakowie i obecnie mieszka w Kolbarku. Nie należy do żadnej partii politycznej.

Jest absolwentką wydziału nauk społecznych Uniwersytetu Śląskiego, ukończyła także studia podyplomowe z ekonomii społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

W swojej karierze zawodowej związana była głównie z polityką społeczną, w której posiada 30-letnie doświadczenie. Pracowała jako konsultantka, trenerka i koordynatorka projektów, współtworząc między innymi Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego "Klucz". Pracowała przy projektach prowadzonych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie oraz instytucje samorządowe. Jest również ekspertką i doradcą w zakresie ekonomii społecznej i rozwoju lokalnego.

Była konsultantką Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w programie integracji społecznej dla województwa małopolskiego oraz wiceprezesem zarządu spółdzielni socjalnej "Opoka", gdzie kierowała projektami aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

W 2015 roku kandydowała do Sejmu z listy Kukiz'15 i została wybrana na posłankę VIII kadencji. W wyborach w 2019 została kandydatką w wyborach parlamentarnych z listy PSL, otrzymując pierwsze miejsce w okręgu krakowskim. W wyniku głosowania uzyskała poselską reelekcję.

W trakcie swojej pracy w Sejmie była członkiem komisji: gospodarki i rozwoju, polityki senioralnej, rolnictwa i rozwoju wsi oraz kultury i środków przekazu. Obecnie pełni funkcję wiceprzewodniczącej komisji polityki senioralnej oraz komisji polityki społecznej i rodziny, oraz jest członkiem komisji gospodarki i rozwoju.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie