Europejski Kongres Gospodarczy 2023

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Y Z Ž Ż
 Michał Rams

Michał Rams

partner PwC Legal, lider zespołu White Collar Crime, adwokat, PwC Polska

Jako lider Praktyki Prawa Karnego dla Biznesu oraz Compliance w PwC Legal odpowiada za zagadnienia z zakresu szeroko rozumianego prawa karnego. Ma ponad piętnastoletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań karnych i karno-skarbowych oraz w doradztwie strategicznym w zakresie ryzyk odpowiedzialności osobistej (karnej) związanych z zarządzaniem podmiotami gospodarczymi.

 

Reprezentował klientów w wielu złożonych postępowaniach karnych w obszarze przestępczości gospodarczej. Zrealizował także liczne projekty dotyczące projektowania i wdrażania systemów zarządzania zgodnością (compliance) w podmiotach działających w różnorodnych branżach, koncentrując się na mitygowaniu ryzyka odpowiedzialności osobistej.

 

Jest adwokatem oraz doktorem nauk prawnych (studia doktoranckie ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim). W 2017 roku Michał został wyróżniony w konkursie ‘Rising Stars – Prawnicy Jutra’, zajmując drugie miejsce. W 2022 roku otrzymał indywidualną rekomendację w kategorii Prawo Karne dla Biznesu w 20. edycji Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej. Kierowana przez niego praktyka była wielokrotnie wyróżniana w rankingach kancelarii prawniczych, w szczególności przez Legal 500 EMEA 2019 i 2023, Rzeczpospolitą oraz Forbes.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie