Europejski Kongres Gospodarczy 2023

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Y Z Ž Ż
 Wojciech Świątek

Wojciech Świątek

Firma: Schneider Electric

Stanowisko: dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju na obszar Europy Środkowo-Wschodniej

Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Schneider Electric od 2022 r. Odpowiada za realizację strategii spółki związanej z lokalnym osiąganiem celów zrównoważonego rozwoju, dekarbonizacji i transformacji energetycznej.

Od 2017 r. pełni również obowiązki dyrektora ds. rozwoju biznesu na klaster Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. W tej roli odpowiada m.in. za realizację długoterminowych planów rozwoju działalności firmy w Polsce i regionie, opracowanie krajowych planów strategicznych oraz współpracę z kluczowymi partnerami.

Wojciech Świątek jest związany ze Schneider Electric od 1997 r. Na przestrzeni lat pracował w różnych zespołach na stanowiskach związanych z marketingiem, strategią i rozwojem biznesu.

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej na kierunku Automatyki Przemysłowej oraz programu MBA prowadzonego przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej wraz z London Business School, HEC Paris i NHH (Bergen). Jest także absolwentem University of Westminster w Londynie.

 

O Schneider Electric

Celem Schneider Electric jest wsparcie Klientów w wykorzystaniu dostępnej energii i zasobów, łącząc zrównoważony rozwój
z innowacyjnymi rozwiązaniami. Nazywamy to Life Is On.

Naszą misją jest bycie cyfrowym partnerem ekologicznego i wydajnego rozwoju.

 

Przeprowadzamy transformację cyfrową, integrując wiodące na świecie technologie procesowe i energetyczne, automatykę, systemy sterowania w czasie rzeczywistym, oprogramowanie i usługi cyfrowe dla różnych segmentów rynku: zakładów przemysłowych, budynków biurowych i mieszkalnych, centr przetwarzania danych oraz obiektów infrastruktury krytycznej.

 

Jesteśmy firmą o zasięgu globalnym, ale działamy i angażujemy się lokalnie. Promujemy otwarte standardy i rozbudowane ekosystemy partnerskie z naszymi Klientami, którzy - podobnie jak my - kierują się wartościami: szczytny cel, otwartość, zaangażowanie.

 

www.se.com/pl

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie