Europejski Kongres Gospodarczy

Prace nad kolejną edycją największej imprezy biznesowej w Europie Centralnej już trwają. W toku konsultacji, debat i rozmów powstaje szeroka, zróżnicowana agenda tego wydarzenia, obejmująca pełne spektrum najważniejszych, aktualnych kwestii społeczno-gospodarczych.

Prosimy już dziś o zapisanie kwietniowej daty w kalendarzu i zapraszamy do włączenia się w przygotowania.

Europejski Kongres Gospodarczy zmienia się, by odpowiadać na oczekiwania uczestników i wciąż nowe wyzwania rzeczywistości gospodarczej. Niezmiennie od ponad 16 lat Kongres pozostaje szerokim, otwartym forum debaty o przyszłości europejskiej i polskiej gospodarki.

Każdą edycję EEC poprzedza kampania, w której uczestniczą przedstawiciele wielu środowisk, osoby o wyjątkowych kompetencjach, autorytety w swoich specjalnościach. Taką kampanię inicjujemy już teraz, by stworzyć program odpowiadający wyzwaniom złożonej, trudnej współczesności.

Otwieramy zatem dyskusję – to od Państwa zależeć będzie merytoryczna wartość największej imprezy biznesowej w naszej części Europy.

W roku 2024 i 2025 mamy i zapewne będziemy mieć do czynienia z nadal niestabilnym otoczeniem gospodarki, z zaburzeniami geopolitycznymi wpływającymi na koniunkturę, klimat inwestycyjny i strategie firm. 

Niezwykle ważny pozostanie w tym kontekście cały segment tematów związanych z bezpieczeństwem gospodarczym i politycznym. Dla Europy i dla polskiej prezydencji istotna będzie kwestia podniesienia konkurencyjności gospodarki, rzucająca nowe światło na obecne wciąż w nurcie europejskiej debaty sprawy dotyczące transformacji sektora energii i całej gospodarki, ograniczania śladu węglowego, zrównoważonej produkcji.

Przeobrażenia gospodarki i wysiłki w celu podniesienia bezpieczeństwa nie będą efektywne, jeśli nie wykorzystamy cyfrowych narzędzi. Pytania o trendy i przełomowe technologie, o bezpieczną adaptację do realiów cyfrowego świata czy o zagrożenia cyberagresją pojawią się w trakcie debat poświęconych różnym aspektom digitalizacji.

Odpowiedzią na głębokie zmiany, dynamiczne procesy transformacji, na turbulencje świata, na nowy wymiar globalizacji będzie trwające już umiędzynarodowienie Kongresu. Potencjał wciąż nowych dla nas, odległych rynków, nowych modeli współpracy gospodarczej, atrakcyjność inwestycyjna Polski, poszukująca nowych dróg i przewag Europa – wszystko to sprawia, że wśród Gości Kongresu przybywa przedstawicieli świata biznesu i polityki spoza Europy.

W tym zarysie wskazujemy najważniejsze kierunki debaty. W lutym w trakcie EEC Trends uściślimy je i rozwiniemy. Do tego czasu z uwagą wsłuchamy się w głosy tych, którzy zdecydują się współtworzyć program Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Liczymy na Państwa aktywność i kreatywność, wrażliwość i energię.

Zapraszamy do współpracy!

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie