EEC 2019

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Adrian Furman

Adrian Furman

Firma: Grupa AF Sp. z o.o.

Stanowisko: prezes

Adrian Furman - prezes i założyciel Grupy AF sp. z o. o. oraz spółki w Stanach Zjednoczonych – Poland. IT- Lab. Nazywany Stephenem Hawkingiem biznesu, człowiek sukcesu, który już od samego początku charakteryzował się unikatowością. Swą nieszablonowość przejawia zarówno w podejściu do biznesu jak i spojrzeniu na niepełnosprawność. Adrian Furman jako osoba z niepełnosprawnością nie wybrał biernego stylu życia. W 2012 r. został rzecznikiem osób niepełnosprawnych w swoim samorządzie terytorialnym. Do dziś jest uważany za lidera lokalnej społeczności.
Jego ciągła gotowość do budowania pozytywnego wizerunku osób z niepełnosprawnością zrodziła pomysł stworzenia firmy, Grupy AF, specjalizującej się w IT i umożliwiającej osobom z niepełnosprawnościami spełniania się na otwartym rynku. To, co kiedyś było jedynie ambitnym marzeniem, zmieniło się w wielki sukces. Od 2015 roku Grupa AF stała się prężnie rozwijającą się spółką, która zyskała uznanie w branży. Zatrudnia ponad 30 osób, których praca dowodzi na co dzień, że osoby z niepełnosprawnościami nie należą do „innej kategorii”. Pracują równie dobrze jak inni, a czasem są nawet lepsi, dzięki swojej wrażliwości, zaangażowaniu i dbałości o szczegóły. Życiowe aspiracje Adriana Furmana w naturalny sposób stały się także misją jego firmy. Jak sam powiedział, osoby z niepełnosprawnościami zaczynają w niekorzystnej sytuacji, ale kiedy coś osiągną, to w znacznym stopniu przyczynia się do stworzenia pozytywnego wizerunku, z którym osoba niepełnosprawna powinna być kojarzona przez społeczeństwo. Jego firma opracowała swój oryginalny program dla kontrahentów „Biznes bez Barier", który nagradza ich certyfikatem CSR. Jest to kolejny ważny krok w przełamywaniu stereotypów i promowaniu postrzegania osób z niepełnosprawnościami jako profesjonalistów.
Adrian Furman jest człowiekiem sukcesu. Chociaż to stwierdzenie może wydawać się odważne, każdy, kto nawiązuje z nim kontakt - od jego przyjaciół i współpracowników po klientów i urzędników - wie, że to prawda. Jego przykład pokazuje, że wielkie umysły mogą mieć wielkie marzenia, a te marzenia mogą zostać zrealizowane poprzez ciężką pracę.

Obecnie Adrian Furman aktywnie uczestniczy we wszelkiego rodzaju eventach i wystąpieniach biznesowych. Wspiera młodzież udzielając motywacyjnych prelekcji w liceach ogólnokształcących. Występuje jako mentor w konferencjach związanych z biznesem i nowoczesnymi technologiami. Wielokrotnie zapraszany na przemówienia eksperckie m.in. V edycji „(Nie)pełnosprawni na rynku pracy” odbywające się na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.
Pan Minister Jerzy Kwieciński odznaczył specjalnym wyróżnieniem w konkursie „Polskie Inwestycje Przyszłości” Adriana Furmana - pod koniec roku 2018. Nagroda została przyznana za nieszablonowe podejście do biznesu i pracę na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami.
Spółka założona przez Adriana Furmana aktualnie rozwija się w kierunku rozszerzania zakresu działalności w oparciu o mechanizm refinansowania kosztów i oferowania usług w połączeniu z dodatkowymi bonusami np. obniżenie wpłat na PFRON. Jednym z istotnych czynników dalszego rozwoju Grupy AF, jest poszukiwanie nisz w jakich spółka może rozpocząć ekspansje przy mniejszym wpływie penetracji ze strony konkurencji. Ciągłe zwiększenia zatrudnienia i pozyskiwanie do tego celu specjalistów w obszarach, gdzie występuje największy popyt na określone usługi- to jeden z głównych celów inwestycyjnych dalszego rozwoju spółki. Powołanie działu badawczo-rozwojowego to kierunek związany z pozyskiwaniem informacji o trendach rozwoju usług z możliwością wykorzystania do celów rozwoju Grupy AF.
W 2018 r. niezależna wycena spółki Grupa AF opiewała na kwotę ponad 12 milionów złotych. Na obecnym etapie rozwoju spółka poszukuje inwestora, który obejmie 22% udziałów za 2 769 000 zł inwestycji według wartości przedsiębiorstwa z wyceny szacowanej w metodzie dochodowej.
W przeprowadzonym do inwestorzy.tv wywiadzie Adrian Furman osobiście opowiada o motywacji, rozwoju Grupy AF, poszukiwaniu inwestora czy założeniu spółki w Stanach Zjednoczonych.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie