EEC 2020

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
 Anna Maria Pukszto

Anna Maria Pukszto

partner, zespół Restrukturyzacji i Prawa Upadłościowego, Dentons

Anna Maria Pukszto kieruje Zespołem Postępowań Sądowych i Arbitrażu. Stoi również na czele Zespołu ds. Restrukturyzacji i Prawa Upadłościowego w warszawskim biurze kancelarii Dentons.

 

Jest uznanym ekspertem w zakresie restrukturyzacji i upadłości, w tym upadłości transgranicznych oraz transakcji sprzedaży aktywów i długów niewypłacalnych przedsiębiorców. Była konsultantem Banku Światowego w projekcie dotyczącym oceny ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze oraz instrumentów ochrony praw wierzycieli w polskim prawie.

 

W ramach praktyki postępowań sądowych koncentruje się na zagadnieniach związanych z niewypłacalnością, jak również sporach infrastrukturalnych i gospodarczych. Reprezentowała klientów z sektora finansowego w postępowaniach sądowych (dotyczących m.in. transakcji opcyjnych, odpowiedzialności związanej z wypowiedzeniem umów kredytowych i realizacją zabezpieczeń, czynności na szkodę wierzycieli).

 

W swojej praktyce w dziedzinie arbitrażu uczestniczyła w wielu głośnych postępowaniach (w tym sporach rozstrzyganych przez trybunały arbitrażowe przy LCIA, ICC, VIAC) oraz postępowaniach post arbitrażowych.

 

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie