EEC 2020

A B C D E F G H J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Janusz Soboń

Janusz Soboń

Firma: Kirchhoff Polska

Stanowisko: prezes

Urodził się w 1958 roku. Z wykształcenia inżynier mechanik, absolwent Politechniki Rzeszowskiej. W latach 1981-1994 pracował w państwowym przedsiębiorstwie WSK „PZL-Mielec”. W okresie 1994-1996 jako konsultant dla małego i średniego biznesu pogłębiał swoja wiedzę w zakresie zarządzania biznesem oraz podnosił kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach prowadzonych przez renomowane, międzynarodowe firmy szkoleniowe. W latach 1996-1999, na stanowisku zastępcy dyrektora d/s marketingu i rozwoju w Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Mielcu brał aktywny udział w organizacji i rozwoju pierwszej w Polsce Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec. Od 1999 roku pracuje w przedsiębiorstwie KIRCHHOFF Polska należącej do niemieckiego koncernu KIRCHHOFF Automotive. Polska działalność obejmuje dzisiaj zakłady w Mielcu, Gliwicach i Gnieźnie, produkujące metalowe części i podzespoły strukturalne do większości marek samochodów osobowych produkowanych głównie w Europie. Od 2007 Prezes Zarządu KIRCHHOFF Polska Sp. z o.o..

Za swój wielki sukces uważa wielkość zaangażowania KIRCHHOFF Automotive w Polsce, które mierzy się m.in. wartością inwestycji dokonanych w latach 1999 – 2019 w kwocie ponad 250 mln EUR, rocznymi obrotami przedsiębiorstwa blisko 300 mln EUR i około 1700 zatrudnionych. Zawsze stawia na rozwój, nie boi się podejmowania nowych wyzwań.

Aktywnie wspiera rozwój branży motoryzacyjnej w Polsce, będąc m.in. ekspertem Polskiej Izby Motoryzacyjnej, członkiem założycielskim i władz klastra motoryzacyjnego Wschodni Sojusz Motoryzacyjny, prelegentem i promotorem branży na prestiżowych konferencjach branżowych w Polsce i zagranicą.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie