EEC 2020

A B C D E F G H J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Karina Sobiś

Karina Sobiś

Firma: E-Garderobe Sp. z o.o.

Stanowisko: założycielka, prezes zarządu

Karina Sobiś - założycielka i pomysłodawczyni wypożyczalni luksusowej odzieży - E-Garderobe, z wieloletnim doświadczeniem w branży fashion w Nowym Jorku. Zakochana w świecie nieustannie podróżuje, bo uwielbia poznawać nowych ludzi i ich kulturę, zbierać cenną wiedzę i nowe doświadczenia.

 

Przygoda Kariny w świecie mody rozpoczęła się w Barcelonie, gdzie studiowała na prestiżowym kierunku “Fashion Business Managment”. Po ukończeniu studiów przeniosła się na stałe do Nowego Jorku, gdzie szybko otrzymała możliwość pracy jako menadżer działu męskiego w największym na świecie sklepie Zary, przy 5 alei i 53 ulicy. W tym czasie zarządzała ponad 60 osobowym zespołem, co jak sama mówi - było nie lada wyzwaniem, ale i ogromną szansą, którą w 100% wykorzystała. Następnie związała się z marką Blue in Green jako główny menadżer od rozwoju, gdzie nauczyła się japońskiej precyzji pracy oraz zyskała cenną wiedzę o najlepszych na świecie tkaninach. Kolejnym modowym przystankiem w jej karierze był Ted Baker, gdzie już po 3 miesiącach awansowała na stanowisko głównego mangera. Po wielu latach obserwowania branży w NYC od podszewki - Karina zauważyła, że większość kobiet kupuje ubrania, które zakłada raz lub dwa i nadal nie mają się w co ubrać! Postanowiła opracować koncept wirtualnej wypożyczalni inspirując się amerykańskim Rent the Runway. Znalazła inwestorów w Nowym Jorku i postanowiła wrócić do Polski, gdzie spełniła swoje marzenie.

 

Prywatnie Karina uwielbia podróżować, bo to właśnie podróże najbardziej inspirują ją do dalszej pracy i nadają kierunek jej życiu. W szczególności zakochana jest w Japonii i Korei - te kraje odwiedziła już kilkukrotnie. Nowy Jork jest jej domem, ale w Warszawie czuje się równie dobrze! Częste podróże pozwoliły jej nawiązać kontakt z wieloma markami i projektantami z całego świata, co wykorzystała przy tworzeniu kolekcji dla E-Garderobe. We własnej szafie ceni minimalizm i klasykę - stawia na jakość, a nie ilość. Ma słabość do markowych torebek i butów, a także unikatowej biżuterii.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie