EEC 2020

A B C D E F G H J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Leszek Kaszuba

Leszek Kaszuba

Firma: JAMALEX Sp. z o.o.

Stanowisko: współwłaściciel, prezes zarządu

Jjest związany z izbą leszczyńską od ponad 25 lat, a od 13 lat pełni funkcję Wiceprezesa. Jest jednym z inicjatorów i założycieli samorządu gospodarczego (Leszczyńskiej Izby Gospodarczej). Aktywny działacz gospodarczy i społeczny. Radny Miasta Leszna w latach 1990-1994.

W latach 2009-2010 przewodniczył Lokalnej Grupie Wsparcia przy realizacji projektu RUnUP – Rola szkół wyższych w rozwoju gospodarczym miast w ramach program URBACT II (Partnerzy projektu skupili się na utworzeniu silnej struktury tzw. „potrójnej spirali” , czyli szkoły wyższe - przedsiębiorcy - administracja, co miało doprowadzić do wykorzystania istniejącej wiedzy i kompetencji lokalnych szkół wyższych jako instrumentu wsparcia miejscowego rozwoju gospodarczego. Współpraca na tym poziomie doprowadziła do utworzenia studiów dualnych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie.

Członek Rady Biznesu i koordynator Regionalnego Forum ds. Kształcenia i Gospodarki.
Wiceprzewodniczący Wielkopolskiej Rady 30. Przez 14 lat związany z międzynarodowym przedsiębiorstwem budowlanym Skanska, a obecnie Prezes firmy Jamalex Sp. z o.o. Głównym profilem działalności firmy jest świadczenie usług cynkowania ogniowego. Jamalex jest firmą rodzinną.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie