EEC 2020

A B C D E F G H J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Marek Frydrych

Marek Frydrych

Firma: Sunningwell

Stanowisko: prezes zarządu

Urodzony w 1959 roku w Polsce. Obywatelstwo polskie. Mieszka w Warszawie. Wykształcenie wyższe - Uniwersytet Poznański ( Wydział Historii ) w  Polsce  i  MGIMO- Moskiewski Państwowy Instytut Stosunków Międzynarodowych (Wydział Azjatycki) – w 1985 roku.

Od 195 roku do 1991 pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, w latach 1988-1991 w Konsulacie RP w Szanghaju. W latach 1991-2007 mieszkał na stale w Szanghaju.W latach 1992-2003 – prezes i  główny udziałowiec  firm Troy  Corporation Ltd  i Troy International Trading ( Shanghai) co. Ltd. -  firmy handlowe zajmowały się głownie handlem wyrobami stalowymi, metalami nieżelaznymi, a także rudą żelaza, złomem, węglem koksującym, chemikaliami na rynkach międzynarodowych. W latach 1996-2000 – prezes firmy Uralsky Metal Limited ( metalurgiczna czesc Lysva Metallurgical Plant), której 98% posiadał Troy Corporation Ltd.

W latach 2003-2020 – prowadził działalność gospodarczą w ramach swojej firmy Sunningwell International Limited ( Honog Kong) – handel zagraniczny, głównie wyrobami stalowymi, metalami, ruda żelaza, złomem a także od 2007 roku – zaangażowanie w energetyce (uczestnictwo w przetargach na budowę elektorowni Kozienice, Jaworzno, Turów, Ostrołęka). Od 2009 roku, pracuje jako członek zarządu a następnie prezes Sunningwell International Polska Sp zoo. Sunningwell Polska brał aktywny udział w projektach energetycznych (m.in. w 2016 roku złożył ofertę na zakup elektrowni Polaniec). Od 2018 roku Sunningwell działa w sferze trade finance i prowadzi inwestycje w aktywa związane z przemysłem chemicznym i metalurgicznym

 

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie